Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple'dan Gelecek Vaat Eden 3D Gözlükler!

Apple’dan Gelecek Vaat Eden 3D Gözlükler!

Apple'dan yeni patent! Fütüristik bir tarza ve yapıya sahip olan bu gözlükler görüntüyü doğrudan kullanıcılara aktarmaya yarıyor...

-

Bugün erken saatlerde, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple’dan bir patent başvurusu yayınladı. Patent, görüntüleri doğrudan kullanıcılara gönderen ve VR/AR başlığını ayrıntılarıyla anlatan “Dynamic Focus 3D Display” olarak adlandırıldı.

Bir PatentlyApple raporuna göre, patentlerde ayrıntıları verilen cihaz, başa takılan bir ekran için dinamik odaklama sağlayan bir retina projektör sistemini yönlendirerek çalışıyor.

Bu sayede, VR (sanal gerçeklik) veya AR (artırılmış gerçeklik) ile mevcut neslin başardıklarından daha üstün bir deneyim sunuyor. Bu aynı zamanda bir kulaklıkta geleneksel içerik görüntüleme sisteminden oldukça farklı bir yapıya sahip.

Apple patenti ayrıca sanal gerçekliğe veya artırılmış gerçekliğe dinamik odaklanma sağlamak için bir aparat ve yöntemi de kapsıyor. Geleneksel VR sistemleri görüntüleri kullanıcı tarafından görüntülenen bir ekranda soldan sağa yansıtırken, bir doğrudan retinal projektör sistemi görüntüleri piksel piksel tarıyor ve doğrudan retinalara gönderiyor.

Bu yöntem, AR / VR içeriğinin her sahnede başka bir derinlik ve daldırma seviyesine sahip olmasına izin verebiliyor. Başka bir deyişle, sistem, kullanıcının VR veya AR’deki konumuna göre görüntülenen içeriğin derinliğini ayarlayabiliyor.

Sistem, VR sistemlerindeki yakınsama-uyum çatışmasını en aza indirmeye veya ortadan kaldırmaya bile yardımcı oluyor. Apple, sistemi patentteki çeşitli ayrıntılı eskizlerle detaylandırdı. Ne yazık ki, Cupertino merkezli Apple aslında böyle bir cihaz üzerinde çalışıp çalışmadığını açıklamadı.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.