Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple’dan Yeni Bir Yasak Gündemde

Apple’dan Yeni Bir Yasak Gündemde

0

Apple’ın akıllı saat tasarımları olan Apple Watch, farklı farklı uygulamalarla gündemde kalmaya devam ediyor. Son olarak uygulama yasağı ile gündeme gelen Apple, bu aşamada saatlerinin arayüzünü koruyacak bir girişimde hamleler yapmayı sürdürüyor. Üçüncü parti uygulamaları reddedecek bir anlayış kapsamında kendini gösterecek olan Apple Watch, saat tasarımının orijinalliğini korumak istiyor.

Apple’dan Klasik Uygulamalara Darbe


Kendi yazılımlarını Apple Watch tasarımlarında hayata geçirmek isteyen yöneticiler; herhangi bir akıllı saat üreticisi firmanın uygulamalarını kullanacaklarını açıkladılar. Böylelikle bu kapsamda sadece dijital bir görünüm sağlanacak olan Apple Watch tasarımlarında herhangi bir klasik program sürümüne yer verilmeyecek. Kendi yazılımları dahilinde kullanıcılara da bu şekilde hitap edileceğinin açıklaması yapıldı. Yalnız bu tutum, Apple ile anlaşma sağlayan lüks saat markalarını da etkileyecek gibi görünüyor.

Swatch, TAG Heuer, Rolex, Chopard gibi lüks markalarla da çalışan ve akıllı saat üretiminde yardımcı bir destek ekibi sağlayan Apple’ın; bu kulvarda yeterli seviyelerde kendini göstererek kendi ara yüzlerinin kullanılmasını sağlayacak gibi görünüyor. Saat kadranlarına dair herhangi bir şekilde yer almayacak olan bu yazılım uygulamaları kapsamında etkili olan Apple; ücretli uygulamalar ile akıllı saatlerin daha iyi çalışma performansını sergileyecek bir biçimde kendini gösterecek. Apple Watch uygulamalarının tamamen dijital bir tasarıma sahip olmasından yola çıkılarak; bu kapsamda önemli bir ayrıntı olarak dikkat edilen sonuçlara ulaşılabilecek.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version