Apple, yeni müzik servisini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Teknoloji devi Apple; yeni bir girişimde bulunarak; online müzik servislerinde de ön plana çıkacak bir uygulama ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Spotify ve YouTube gibi etkili müzik servislerini de devre dışı bırakma amacı güden firma; bu kapsamda yeni servisini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda da en etkili yerde bulunan platformlara da savaş açtığını belirtiyor.

Apple; Müzik Platformlarında da Yükselecek

Apple, yeni müzik servisi ile gündeme geliyor.
The Verge adlı siteden yapılan habere göre Apple; müzik servisi sunacak bir servisi gündeme getirecek. Bu anlamda ücretsiz müzik dinleme seçeneğini kullanıcılara sunan Spotify ve YouTube adlı platformlara dava açarak; bu tür bir şekilde kendilerini gösterdikleri için yargıya gitmeyi planlıyor.
Yine The Verge tarafından yapılan bir habere göre Apple; YouTube’un birçok sanatçının telif hakkını bünyesinde barındıran Universal Music Group ile yaptığı anlaşmayı bozmak için daha yüksek bir teklif ile firmanın kapısını çaldığı yönünde haberler de ortaya çıktı.

Apple tarafından hazırlanan bu uygulama kapsamında; belli bir ücret ödeyen kullanıcılar bu servisten yaralanma imkanına erişecek. ABD’de 9.99 Dolar gibi bir ücret ile karşımıza çıkan bu servisin ücretsiz sürümü olmayacak.

İki büyük müzik servisinden biri olan Youtube, müzik seçeneklerini ücretsiz bir şekilde karşımıza çıkarken; 60 milyon kullanıcıya hitap eden Spotify ise her iki versiyonla karşımıza çıkarken sadece %25’lik bir kesim ücretli servislerden yararlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here