Ana Sayfa IOS Haberleri Apple’ın iOS 9.3.5 Güncellemesi Geldi

Apple’ın iOS 9.3.5 Güncellemesi Geldi

0

Apple’ın bütün güvenlik önlemlerini beraberinde getiren iOS 9.3.5 güncellemesi geldi.

Apple’ iOS 9.3 sürümü için ek bir güncelleme daha sundu. Çok kısa bir süre önce iOS 9.3.4’ü sunarken bir yeni güncelleme daha geldi. iOS 9.3.5 önemli güvenlik paketleri içeriyor.

NSO Group adı ile tanınan İsrailli şirketin iOS’ta üç farklı güvenlik açığından faydalandığı söyleniliyor. Hedef alınan kişilerin mobil telefonlarına gizli bir şekilde giriş yapıp izlemeye aldıkları bir yazılım satan firma, söz konusu raporda bu açığı gazetecileri ve muhalif kişileri izlemek için kullanıyorlarmış. iOS 9.3.5 bu açığı tamamen kapatıyor.

Apple’ın güncelleme notları da iOS 9.3.5′in üç farklı açığı onaracağını belirtiyor.Açıklama yer alan konuda açıklardan ikisi kernek çekirdek bağlantılı, bir diğeri ise WebKit‘le ilişki kuruyor. Bu açıklar iOS 10 Beta sürümünde var mı yok mu bilinmiyor. Ama olmadığını düşünüyoruz. Olsa bile düzeltmişlerdir daha resmi olarak tüm kullanıcılara yayınlanmadı.

iOS 9.3.5 güncellemesini alacak cihazlar iOS 9 güncellemesini almış veya destekleyen tüm cihazlar diyebiliriz. Apple bu güncellemeyi tüm kullanıcılarının yapması gerektiğini belirtti.

Güncellemeyi Ayarlar – Genel- Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version