Ana Sayfa Akıllı Telefon Apple'ın Katlanabilir iPhone Tasarımı!

Apple’ın Katlanabilir iPhone Tasarımı!

iPhone'un katlanabilir telefonu diğer katlanılabilir telefonlardan farklı olacak nasıl mı??

-

Samsung ve Huawei gibi şirketler bu yıl yeni nesil katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanırken, Apple henüz katlanabilir iPhone’unu duyurmadı. Ancak ABD merkezli şirket tasarımı üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Katlanabilir bir Apple iPhone’un prototipi çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Katlanabilir bir akıllı telefon olmasına rağmen, cihaz katlanabilir bir ekrana sahip değil. Bunun yerine, şirket bir menteşe ile bağlı iki ayrı ekran paneli üzerinde çalışıyor.

Sızıntıyı paylaşan Jon Prosser, iki farklı ekran paneli olmasına rağmen, ekranlar genişletildiğinde oldukça hoş göründüğünü söylüyor. Ayrıca, telefonun herhangi bir çentik olmadan mevcut iPhone 11 gibi yuvarlak, paslanmaz çelik bir kenara sahip olduğunu , ancak dış yüzünde Face ID için çıkıntı olduğunu da ekliyor.

Samsung Galaxy Fold, tek ekran panelinin iki ekrana katlanabileceği veya daha büyük bir ekran olarak kullanılmak üzere genişletilebileceği katlanabilir bir ekrana sahip. Ancak, katlanabilir iPhone’un tasarımı bundan farklıdır.

Aslında, katlanabilir Apple iPhone’un tasarımı , her ikisi de bir menteşe ile bağlanan katlanabilir çift ekran panellerine sahip Microsoft‘un Surface Neo ve Surface Duo akıllı telefonu ile benzerlik gösteriyor .

Apple’ın prototip aşamasından ve aslında bu katlanabilir iPhone’u piyasaya sürmeye karar verip vermediği görülüyor. Katlanabilir bir iPhone geliyor olsa bile, muhtemelen yakın gelecekte piyasaya sürülmeyecek. Ancak bu yıl 5G iPhone piyasaya sürülecek.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...