Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple'ın Yeni İşlemcisi A10 Ortaya Çıktı!

Apple’ın Yeni İşlemcisi A10 Ortaya Çıktı!

-

Yeni çıkacak olan iPhone 7’nin tanıtılmasına az bir süre kala cihazda yer alacak olan A10 işlemci ortaya çıktı. A10 çiplerini gösteren görsel yayınlandı.

Tanıtılmasına haftalar kalmış olan iPhone 7 hakkında her gün bir haber geliyor. Her detay her geçen gün biraz daha sızarken, artık cihaz hakkında aklımızda bir şeyler oluşmuştu. Daha önceki günlerde ise ana kartı ortaya çıkan iPhone 7‘nin bir detayı daha ortaya çıktı.

En çok konuşulan ve merak edilen konu ise işlemcisi oluyordu. iPhone 7‘de A10 işlemci yer alacak. A10 işlemci elbette A9 işlemciye göre biraz daha hızlı olması düşünülüyor. A10’un en büyük farkı ise grafik işlemci gücünde ve bellekte belli olacak.

02bd18db1ad1772a18f42b0fa00e5f154e4cf0a3

Şuan için işlemcinin performansı hakkın bir bilgiye sahip değiliz. Ancak fotoğrafları sızmış durumda. Apple Insider websitesinin yayınladığı Çin kaynaklı görseller Apple’ın A10 işlemcisini basbayağı gösteriyor. Fotoğraflar gerçek ise iPhone 7 modellerinde A10 işlemci yer alacak.

Apple işlemci konusunda cidden çok başarılı bir iş sergilemişti A9 işlemcide. Bunun üzerine Apple, A10 işlemci çıkartacak olması açıkçası daha hızlı ve güçlü bir işlemci olduğunu düşündürüyor. Sayılı günler kala yeni cihazın çıkması için tüm gözler Eylül ayına çevrilmiş iPhone 7’yi bekliyor. Elbette halen iPhone 7 modeline ait sızıntılar gelmeye devam ediyor. Gelen tüm haberleri elimizden geldiğince hızlı bir şekilde çevirip sizlere aktarmaya çalışıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here