apple

Yeni iPhone’lar düştüğünde minimum hasar alacak!

Günümüzde en çok patent alan markalardan bir tanesi olan Apple, yeni patent detayları ile oldukça şaşırttı diyebiliriz. Bildiğiniz gibi şuan ki iPhone modellerinde herhangi bir kılıf koruması yoksa 1 metrenin üzerinde bir yükseklikten düştüğünde cihazın hasar almaması imkansız ki bu defalarca test edildi. Apple, yeni aldığı patent ile önümüzdeki yıllarda çıkaracağı telefonlar için ilginç bir özelliğin yoluna koyuldu. Peki ne işe yarıyor bu patent?

Diyelim elinizde bir iPhone 6 modeli var, 3000 Türk Lirası’na kıyıp iPhone 6 aldıktan sonra yolda yürüyorsunuz, tam telefonu cebinizden çıkarırken elinizden kaydı ve dönerek beton zemine çakıldı. Telefonu elinize aldığınızda bir baktınız ki ekran param parça, kamera pert olmuş… Yeni patent bu durumun önüne geçerek telefon yere düştüğünde kullanılmaz hale gelmesini engelleyecek.

Yeni gelecek olan özellik, telefon havadayken yüksekliği ve zemini hesaba katarak telefonun en az miktarda hasar alacağı yöne doğru düşmesini sağlayacak. Bu sayede ekran, kamera veya dokunmatik gibi büyük donanım kayıpları yerine cihaz düştüğünde küçük hasarlar ile kurtulabilecek. “Hatta bir kaç küçük hesap ile telefonun bir köşesinde sağlamlaştırılmış değiştirilebilir küçük bir parça olabilir, telefon düşerken sadece bu yöne düşmesi sağlanarak o parça çizilse de değiştirilmesi mümkün olacaktır.Tabi bu benim hayal gücümdü ” Bu özelliğin günümüz iPhone ve iPad modellerinde uygulanması beklenmiyor, belki önümüzdeki yıllarda… Gelişmeler için takipte kalınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here