Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Araştırmacılar Coronavirus Salgınıyla Birlikte Gelen Yeni Siber Güvenlik Tehditlerine Karşı Uyarıyor!

Araştırmacılar Coronavirus Salgınıyla Birlikte Gelen Yeni Siber Güvenlik Tehditlerine Karşı Uyarıyor!

Dünya koronavirüs tehdidi altındayken yeni bir siber saldırı mı geliyor?

-

Dünya, herkesin bildiği üzere Coronavirus pandemisi tehdidi altında. Bununla birlikte, araştırmacılar devam eden virüs ile birlikte artan siber güvenlik tehditlerine karşı uyarıda bulunuyor. Çeşitli hükümetler kilitlenmeleri zorladığı için, çalışmalar hızla dijital ve çevrimiçi alemlere doğru kaymakta. Çevrimiçi trafikteki bu artışla birlikte, sadece ISS’ler ve telekom operatörleri üzerindeki baskılar dışında, çevrimiçi risk de artmış gibi görünüyor. Araştırmacılar potansiyel risklere karşı uyardı.

CNCERT’ye (Çin Ulusal Bilgisayar Ağı Acil Müdahale Teknik Ekibi ve Koordinasyon Merkezi) göre, “Geleneksel endüstrilerdeki daha fazla işletme, iş sürekliliğini sağlamak için uzaktan çalışma teknolojilerini kullanarak dijital dönüşümlerini hızlandırıyor ve verilerden kaynaklanan siber tehditlerde artışa neden oluyor sızıntı, kimlik avı dolandırıcılığı, fidye yazılımı ve internet sahtekarlıkları gibi.

COVID-19 pandemsinin başlamasından bu yana çevrimiçi eğitim platformları DDoS saldırılarına (Dağıtılmış hizmet reddi) maruz kaldığından, şu anda en önemli güvenlik tehditleri arasında. Bu DDoS saldırıları, sistemi çok sayıda istekle bombaladığı için sunucuyu çökertiyor. Benzer şekilde, kimlik avı saldırıları, bilgisayar korsanlarının hassas verilere erişmeye çalıştığı başka bir girişim. Bunlar kullanıcı adları, şifreler ve hatta kredi kartı bilgileri şeklinde olabiliyor ve dolandırıcılık e-postaları gibi çevrimiçi iletişim yoluyla yapılabiliyor.

FriendFinder kullanıcılarının bilgileri ele geçirildi.

Organize bir hacker grubuna örnek olarak DarkHotel verilebilir. Bu Doğu Asya merkezli grup zaten Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) iç sistemine girmeye çalışmıştı. Ayrıca, çeşitli Çin ajanslarına karşı koordineli siber casusluk kampanyalarından ve VPN’lerle (sanal özel ağ) diplomatik misyonlarından da sorumludur.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.