Gerek bilgisayarda, gerekse akıllı telefonlarda internet üzerinde gezinti yaparken en büyük sıkıntılardan birisi devamlı olarak karşımıza çıkan reklamlar. Bunları aslında ek programlar veya tarayıcıya yüklenen eklentiler yardımıyla engellemek veya bir nebze olsun azaltmak mümkün fakat neden tamamen ortadan kalkmasınlar? Samsung, artık internet tarayıcısında karşınıza çıkan reklamların da önüne geçecek.

Bilindiği gibi Samsung telefonlar standart bir web tarayıcısıyla geliyorlar. Güney Kore menşeli dev teknoloji üreticisi de, bundan böyle telefonlarının tarayıcısına direkt olarak reklam engelleme yazılımı koyacak. Birçok Samsung telefonun kullanabileceği bu özellik sayesinde, ekstra bir yazılım veya uygulamaya gereksinim duymadan, reklamların önüne geçilmiş olacak.

Galaxy_S6_1

Aslında Samsung orijinal olarak bu reklam engelleme güncellemesini Galaxy S6 serisiyle Galaxy Note 5’e sunmuştu fakat bugün çıkan yeni güncellemeyle beraber, Android 5.0 Lollipop ve üstü yüklü olan birçok cihaza reklam engelleme özelliği eklendi. Buna Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 de dahil.

Güncelleme, Samsung Internet 4.0 olarak bilinyor ve şu anda Google Play Store’da yer alıyor. Ayrıca tarayıcıya yeni özellikler de katıyor ve artık videoları, pop-up şeklinde açılan ekranlarla izlemek mümkün. Yani bu sırada internette gezinmeye devam edebileceksiniz.

Firma ayrıca Google Chrome’un Incognito özelliğinin benzeri olan Secret Mode’u da tanıttı. Bu mod sayesinde tam bir gizlilik sağlanıyor ve internet aktiviteleriniz kayıt altına alınmıyor.

Samsung Galaxy S7 En İyi Telefon Seçildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here