ashley-madison

Ashley Madison Temmuz ayında meydana gelen hack olayı ile gündeme gelmiş ve hack olayında milyonlarca üyesinin bilgilerini kaptıran arkadaşlık sitesi üstelik,internette bu bilgilerin açığa çıkmasına da engel olamadı. Tüm bu gelişmelere rağmen arkadaşlık sitesi, üye sayısında azalma beklerken tam aksine üye olanların sayısında artış meydana geldi.

Ashley Madison, 2001 yılında buluşma sitesi olarak açılmış ücretli bir arkadaşlık sitesi. Aradan geçen yıllardan bu yana 39 milyon üye sayısına ulaşmış. Amacı ise üyelerine evlilik dışı ilişki sunmayı garantilemek. evet şirket bu konuda garanti veriyor aksi taktirde paranızı iade ediyormuş. Genel duruma bakıldığına göre sitenin hacklenmesi üstelik meydana gelen bu skandala rağmen 6 ay içerisinde 4 milyon yeni üye kazanarak 43.3 milyon kullanıcı sayısına çıkmasına vesile olmuş.

Ashley Madison ad

Meydana gelen bu hack skandalına rağmen kullanıcı sayısında artış meydana gelen site, konu ile ilgili iddiaların da ortaya atılmasına da sebep oldu. Bu durumun gerçeği yansıtmadığını dile getiren bir çok kişi, sitenin üye kaybetmemek için bu yola başvurmuş olduğunu ve sunulan verilerin şişirme olduğunu iddia ettiler. Ancak sitenin iddia ettiği gibi üyelik sayısı dört milyona yakın yeni üye ile artış göstermiş olsa da Ashley Madison, içerisine düşmüş olduğu durumdan kolay kolay çıkamayacak gibi görünüyor. Geçen sene 115 milyon dolar gelir ve 55 milyon kar açıklamış olan şirket, gelirinin bir bölümünü kullanıcılardan  ve reklamlardan sağlıyordu. Ancak meydana gelen bu hack skandalı nedeni ile ortaya saçılan kişisel bilgiler sebebiyle, üyelerin çoğunluğu kişilik haklarının zedelendiğini düşünerek site ile davalık oldu.  Şimdiden şirketin aleyhine açılan davaların toplamı yarım milyar dolardan fazla olmuş durumda.

Şunu da belirtelim hackleyen grup yada kişinin verdiği bilgiye göre Ashley Madison arkadaşlık sitesinin üyelerinin toplam yüzde 90-95’i erkekmiş ve fake kadın hesaplarının d olduğunu belirtmiş. Ne kadar doğru veya yanlış biz bilmiyoruz ama ortadaki bilgiler bu şekilde.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here