Milli Savunma Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar sonucunda, askerlik çağına gelenlerin yoklama işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

Bundan 8 yıl önce hizmete açılan e-Devlet Kapısı, bir çok vatandaş için oldukça verimli bir platform olmayı sürdürüyor. Gün geçtikçe gelişen ve yaklaşık 30 milyon kullanıcıya hizmet eden e-Devlet Kapısı ile artık askerlik işlemleri de kolaylaşıyor.

Milli Savunma Bakanlığı’nın başlattığı e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri projesi dahilinde, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizlicik ve Haberleşme Bakanlığı ile iş birliği yapılarak, askerlik yoklamasında istenen formların e-Devlet üzerinden doldurulmasına imkan tanınıyor.

Askerlik yoklaması ile yükümlü olanlar, artık askerlik şubesine gitmeden sağlık muayene işemlerini e-Devlet üzerinden başlatabilecekler ve bağlı oldukları aile hekimine gitmeleri yeterli olacak.

askerlik-yoklamasi-ve-e-devlet-2

Askerlerlik şubesinin yolunu aşındıran işlemlerin, tek seferde tamamlanmasına imkan sunan e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri projesinin pilot uygulaması Manisa ilimizde başlatıldı.

Yetkililer, pilot uygulama boyunca teknik ve uygulama hatalarını giderecek ve projeyi 2017 Şubat ayında kullanıma sunacaklar.

e-Devlet Kapısı Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here