Milli Savunma Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar sonucunda, askerlik çağına gelenlerin yoklama işlemleri e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

Bundan 8 yıl önce hizmete açılan e-Devlet Kapısı, bir çok vatandaş için oldukça verimli bir platform olmayı sürdürüyor. Gün geçtikçe gelişen ve yaklaşık 30 milyon kullanıcıya hizmet eden e-Devlet Kapısı ile artık askerlik işlemleri de kolaylaşıyor.

Milli Savunma Bakanlığı’nın başlattığı e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri projesi dahilinde, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizlicik ve Haberleşme Bakanlığı ile iş birliği yapılarak, askerlik yoklamasında istenen formların e-Devlet üzerinden doldurulmasına imkan tanınıyor.

Askerlik yoklaması ile yükümlü olanlar, artık askerlik şubesine gitmeden sağlık muayene işemlerini e-Devlet üzerinden başlatabilecekler ve bağlı oldukları aile hekimine gitmeleri yeterli olacak.

askerlik-yoklamasi-ve-e-devlet-2

Askerlerlik şubesinin yolunu aşındıran işlemlerin, tek seferde tamamlanmasına imkan sunan e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri projesinin pilot uygulaması Manisa ilimizde başlatıldı.

Yetkililer, pilot uygulama boyunca teknik ve uygulama hatalarını giderecek ve projeyi 2017 Şubat ayında kullanıma sunacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here