Ana Sayfa İnceleme Asus ROG GR8 II Özellikleri Ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Asus ROG GR8 II Özellikleri Ve Fiyatı Ortaya Çıktı

-

CES 2017 fuarında tanıtılan ürünler içerisinde oyun serisi bilgisayarların genel anlamda büyük oranda ilgi çektiğini de söylemek gerekiyor. Birçok markanın oyuncu serisi bilgisayarlarını tanıttığı CES 2017 fuarında bu konuda ilgi gören markalardan birisi de Asus oldu. ROG serisi ile tanıdığımız markanın en ilgi çeken modeli ise Asus ROG GR8 II serisi oldu.

Asus ROG GR8 II Ne Gibi Farklar İle Geliyor?

Oyuncu serisi bilgisayarlar içerisinde tasarımı ile oyuncuları büyüleyen Asus ROG GR8 II gerek tasarımı gerekse de özellikleri ile de büyük oranda beğeni topladı. Tüm bu beğeni toplayan özellikleri ile beraber Asus ROG GR8 II serisine bakalım.

Asus ROG GR8 II

Tasarımı İle Oyuncu Serilerine Damga Vurdu

Seri özelliklerinden çok ilk olarak tasarımı ile dikkat çekiyor. Aslında yeni nesil oyun konsollarının tipine bire bir benzer bir tasarıma sahip olan Asus ROG GR8 II adeta XBOX One konsollarını andırmakta.

Asus ROG GR8 II

Bu nedenle zaten ilk baktığınızda bilgisayara oyun konsolu demeniz bile mümkün. Genel olarak mini boyutlara ve etkileyici bir tasarıma sahip olması Asus ROG GR8 II serisinde renk seçimleri konusunda ise kırmızı ve siyah renk uyumundan yararlanılıyor.

Asus ROG GR8 II

Ayrıca ön yüzeyde ışıklandırılmış olan panel ile beraber tasarım konusunda 10 üzerinden 10 alacağı düşünülen serinin sadece 4 kilo ağırlığına sahip olduğunu ve mükemmel olarak gösterilen bir soğutucu sisteme sahip olduğunu da belirtelim. Teknik özellikleri de bir oyuncu serisi bilgisayarda beklenen hemen her şeyi verebiliyor.

Sanal Gerçeklik Desteği Açıklandı

Teknik özellikle konusunda Asus ROG GR8 II serisi boyutlarına rağmen bekleneni tam olarak verebilmekte. İçerisinde iki farklı işlemci seçeneği ile beraber gelen modelin hem i7 hem de i5 serisi bulunuyor.

Asus ROG GR8 II

Fakat oyuncu serisinde genel olarak i7 serisinin daha çok tercih edildiğini de belirtelim. Intel i7 serisinin yanı sıra yedinci nesil işlemcilerle beraber de gelen Asus ROG GR8 II Ram bellek konusunda ise DDR4 32 GB Ram belleklerle beraber gelmekte. Depolama biriminde hem 1 TB HDD hem de 500 GB SSD ile beraber gelen serinin bu teknik özellikleri özelleştirilebilir özellikler olarak karşımıza çıkmakta.

Asus ROG GR8 II

Dikkat çeken bir diğer nokta ise ekran kartı tercihi. Asus ROG GR8 II serisi sanal gerçeklik desteği de sunuluyor. Bu noktada ekran kartı tercihi olarak Nvidia Geforce GTX 1060 GDDR5 ekran kartı yer almakta. 3 GB bellekli olan ekran kartları ilke beraber gelecek olan serisi Asus’un bütün oyun teknolojileri sisteminin yanı sıra ROG SupremeFX teknolojisine de yer verildiğini belirtmek gerekiyor.

Ekstra Donanımlar Gerekli

Tabi ki Asus ROG GR8 II serisi teknik açıdan oldukça beğeni toplayan bir oyuncu serisi olsa da seriyi yine oyuncu ürünleri ile desteklemeniz gerekiyor. Asus’un ekranları ve oyuncu aksesuarları ile tam anlamıyla bir oyun sistemi sunacak olan Asus ROG GR8 II serisinin çıkış tarihi ve fiyatı da belli.

Asus ROG GR8 II

Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Ürünün öncelikle çıkış fiyatının hakkında yapılan açıklamaya geçelim. Satış fiyatı olarak 1.160 dolar gibi bir etiketi bulunacak olan ürünün çıkış tarihi olarak ise şubat ayı gösterildi. Şubat ayında çıkacak olan modelin özelleştirmelerine göre fiyat farklarının nasıl olacağı ise henüz açıklanmadı. Bununla beraber ülkemiz fiyatı da henüz belli değil.

25,584BeğenenlerBeğen
56,934TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here