Ana Sayfa Akıllı Telefon Asus ROG Phone 2 Dayanıklılık Testi ile Dikkat Çekti

Asus ROG Phone 2 Dayanıklılık Testi ile Dikkat Çekti

Asus ROG Phone 2 akıllı telefonları için dayanıklılık testi yayınlandı. Asus ROG Phone 2 telefonları ne kadar sağlam?

-

Akıllı telefon dünyasının önemli üyeleri arasında gösterilen oyuncu serisi akıllı telefonlar, başarılı özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu alanda en çok konuşulan akıllı telefon modeli ise Asus ROG Phone 2 modeli.

Kısa süre önce serinin devam modeli olarak tanıtılan yeni akıllı telefon, hem tasarımı hem de teknik özellikleri kısmında dikkat çeken özelliklerle öne çıkmıştı. Şimdi ise yeni akıllı telefon modellerinin dayanıklılık testlerinin yayınlandığı açıklandı. Yeni akıllı telefonların dayanıklılık testi önemli çünkü bu modelin farklı bir tasarımı var. Benzerlerine göre biraz daha dikkat çeken tasarıma sahip olan modelin dayanıklılık testine geçelim.

Asus ROG Phone 2 Modeli Ne Kadar Dayanıklı?

Söz konusu akıllı telefonların dayanıklılık testi, ekran kısmından başlıyor. Telefonların ekran kısmında 5.seviyeye kadar çizilmelere karşı direnç gösterdiği görülüyor. 5.seviyeye kadar ekranlar çizilmiyor ancak 6.seviye bir araç kullanıldığı zaman ekranlarda kolayca çizik oluşabildiğini görüyoruz.

Aslında bu yönüyle söz konusu akıllı telefon modelinin, son dönem piyasaya çıkan amiral gemisi akıllı telefonları ile benzer bir dayanıklılık değerine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çok önemli bir dayanıklılık farkı söz konusu değil.

Asus ROG Phone 2

Aynı şekilde testlerin telefonun kasası için de uygulandığını görüyoruz. Kasa kısmında yapılan sağlamlık testi ise rakiplerden farklı bir sonuç ortaya çıkarmıyor. Yine Asus ROG Phone 2 akıllı telefonlarının da kolayca dış kasasının çizildiğini görüyoruz. Telefonların dış kabının bu kadar kolay soyulmasının nedeni, yine dış yüzeyde metal tercihinin yapılmış olması.

Yine arka kısımda yer alan parmak izi sensörleri ise beklenenden daha sağlam gibi gözüküyor. Öyle ki parmak izi sensörlerinin tornavida ile çizilmesine karşın, sensörler doğru bir şekilde okuma gerçekleştirebiliyor.

Son olarak Asus ROG Phone 2 akıllı telefonlarının kamera testlerine bakmak lazım. Bu modelde kamera kısmında çift kamera yerleşimi var. Kameraların koruma camı ise oldukça başarılı gibi gözüküyor.

Yine tornavida ile yapılan testlerde kameraların zarar görmediğini görüyoruz. Tüm dayanıklılık testini yukarıda bulabilirsiniz. Genel olarak yorum yapacak olursak, telefon rakiplerine göre başarılı bir model.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi Mi 9T, MIUI 12 Güncellemesi Aldı

Daha önce sadece kapalı beta sürümünde mevcut olan Xioami'nin kullanıcı arayüzünün en yeni sürümü MIUI 12, şimdi bazı Mi 9T telefonlarına (Bazı ülkelerde Redmi...

2020’nin En İyi Android Televizyonları

İnternet, televizyonları akıllı hale getirmek de dahil olmak üzere birçok şeyi mümkün kıldı. Akıllı televizyonlar, sıradan dijital ve kablolu televizyonlara kıyasla çok...

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu...

En İyi Savaş Oyunları 2020

Oyun severler ya da en iyi oyunlar neler gibi detayları öğrenmek isteyenler için en iyi 10 savaş oyunu haberimii okumaya devam edin.

2020’nin En İyi Bedava Android Yarış Oyunları

Yarış oyunları, hız tutkunları için vazgeçilmez. Hırsı ve kıyasıya rekabeti yansıtan oyunlar hayatımızda büyük bir yer sahibi. Bu yüzden 2020'nin en iyi...