Ana SayfaAkıllı TelefonAsus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı - Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Asus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı – Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Birkaç markadan gelen oyun telefonundan sonra Asus da bu kategoride ilk telefonunu tanıttı...

-

Mobil oyunlar akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir bölümü tarafından çok seviliyorlar. Hatta çoğu kullanıcı iyi oyun deneyimi için alacakları telefonlara buna göre dikkat ediyorlar desek yanlış olmaz. Bunu reddetmeye hiç gerek yok.

Telefonların taşınabilir bir PC kadar güçlü hale gelmesiyle geliştiriciler de bunu fırsat bildiler. Popüler konsol oyunlarının akıllı telefonlarda da çarpıcı grafikler ile çalışmasıyla mobil platform için özel olarak geliştirilmiş yeni oyun odaklı telefonlar görmeye başladık.

Geçtiğimiz yıl Razer akıllı telefon pazarında ilk cep telefonu olan Razer Phone ile birlikte bu akımı başlattı. Asus ise bugün resmen ilk oyun odaklı telefonu Asus ROG Phone modelini duyurdu.

ROG Phone üst düzey donanımın yanı sıra birçok özelliği ile birlikte geliyor. Gelin ufak bir inceleme ile telefonu tanıyalım.


Tasarım ve Ekran

Asus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı - Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Asus ROG Phone açık ve net bir şekilde bir oyun telefonudur. Agresif görünümlü çizgiler ve bu çizgilerle kaplı bir cam arka panele sahip tam metal gövdesi vardır. Arka taraftaki özel bir havalandırma işlemcinizin kaliteli grafiklerin sonucu olarak ısınmasını engeller. İşlemcinizin yeterince soğumasını sağlar. Öndeki iki hoparlör stereo ses verir. Hemen endişelenmeyin. Alt kısımda USB Type-C bağlantı noktasının yanında hala bir kulaklık jakı var.Ekranın süper etkileyici yenileme hızı 90 Hz olup 18:9 AMOLED bir panel olarak belirlenmiştir. Elbette Asus, Razer’in 120 Hz değerine ulaşamadı gibi görülebilir. Ama bu telefon ile Unuted vs LCD teknolojisine sahip olduğumuzu unutmayın. Asus‘un bu başarısı oldukça etkileyici ve biz de nasıl bir performans sunacağını görmek için can atıyoruz.

Asus ROG Phone modelinin kendi çerçevesinde gömülü butonları vardır. Her bir butonu kesin bir eylem için programlayabilirsiniz. İster bir kaydırma isterse bir dokunuş olsun. Diğer bir deyişle bir denetleyici tutmayı simüle edebilir ve sonunda telefonunuzdaki atış oyunlarını daha rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Asus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı - Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Oyun içinde olmadığınızda ise butonlar uygulama kısayolları olarak programlanabilir. Asus ayrıca telefonun özel geliştirilmiş teknolojisi ile cihazın geleneksel bir oyun kolu gibi titreyeceğini de iddia ediyor.

Donanım ve Geliştirmeler

Tabii ki bir oyun telefonunda piyasada mevcut olan en yeni ve en iyi özelliklerin olmasını beklersiniz. Telefonun içinde 2.96 GHz değerinde bir okta çekirdekli Qualcomm Snapdragon 845 ve 8 GB RAM birlikte çok görevli olarak gayet hızlı çalışıyor. 128 GB ile 512 GB arasında bir depolama seçeneğiniz var.

Arkada bir çift kamera modülü var; 12 MP ana kamera ve 120 derece geniş açılı lensli 8 MP ikincil kamera. Ön tarafta ise 8 MP bir selfie kamera bulunuyor.

Tüm bunlara oldukça büyük olan 4000 mAh batarya gücünü veriyor.

Ama daha havalı olan şey ROG Phone ile deneyiminizi geliştirmek için bol miktarda aksesuarın var olmasıdır.

Asus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı - Çıkış Tarihi ve Fiyatı
AeroActive Cooler

İlk olarak telefonunuzun yan tarafındaki bir port üzerinden takılabilen AeroActive Cooler bulunmaktadır. Bu aksesuar ile estetik bozulmaz. Ekstra yoğun grafikleri olan bir oyunu oynarken telefonunuz için ekstra soğutma sağlamak için kullanılır. Bu aksesuarın ayrıca kabloları uzun süre oyun oynadığınız sırada daha rahat bir noktaya takabilmeniz için şarj etme ve kulaklık bağlantı noktaları vardır.

Asus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı - Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Mobil Desktop Dock

Aksesuarlar arasında Mobil Desktop Dock (Mobil Masaüstü Stand) da var. Bunu sanırım anlatmamıza gerek yok. Telefonu resmen masaüstü bilgisayar haline getiriyor.

Asus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı - Çıkış Tarihi ve Fiyatı
TwinView Dock

TwinView Dock ise kendi ekranı olan kapaklı bir el konsolu aksesuar olarak karşımıza çıkıyor. ROG Phone bu aksesuarı ile hem mevcut ekranlarla hem de oyun geliştiricilerinden bağımsız olarak iki ekran kullanma olasılığını size sunar. Alternatif olarak bu iki ekranı çok görevli olarak da kullanabilirsiniz. Bu aksesuar ekstra 6000 mAh bataryaya sahiptir. Böylece telefonunuzun pilini gün boyunca yarıya kadar dahi boşaltamazsınız.

Asus ROG Phone Oyun Telefonu Tanıtıldı - Çıkış Tarihi ve Fiyatı
WiGig Dock

Son olarak bir WiGig Dock aksesuarı var. Telefonunuzun ekranını kablosuz olarak oturma odanızdaki TV’nize yansıtmanıza izin verecek ve böylece size bir oyunu oynamak için daha büyük bir ekran sunacak.

Asus ROG Phone Fiyatı

Asus ROG Phone fiyatının ne olacağına dair henüz bir açıklama yok. Ancak oyunseverler ürününün özellikleri ve marka geçmişi göz önüne alındığında bunun ucuz olmasını beklemiyorlar. Aksesuarların ayrıca satılacağı da kesin gibi gözüküyor. Ama en azından AeroActive Cooler telefon ile birlikte kutuda gelecek.

Asus ROG Phone Çıkış Tarihi

Telefonun çıkış tarihine gelirsek; tek bildiğimiz 2018’in 3. çeyreğinde gelme ihtimalinin yüksek olduğu.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Kaynakasus

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here