Ana Sayfa Oyun Asus Yeni ROG Oyun Bilgisayarlarını Tanıttı

Asus Yeni ROG Oyun Bilgisayarlarını Tanıttı

-

Asus, İstanbul’da bugün düzenlenen bir etkinlikte yeni oyun bilgisayarlarını tanıttı. Bildiğiniz üzere Asus oyun bilgisayarları serisine ROG yani Republic Of Gamers adını veriyor.

Etkinlikte birbirinden güzel tasarımlarla pek çok yeni model yer aldı ve bu modeller pek çok ilki beraberinde getiriyor. Bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz 240 HZ hızında laptop bilgisayarlar oldu. 1080P (Full HD) çözünürlükte ekranlar artık 240 hz kapasitesinde yenileme hızı sunabiliyor. Asus etkinlikte bu kapasitenin ilk olarak kendilerinin ürettirdiklerini belirtti.

Bizim en çok ilgimizi çeken cihaz ise klavyesi ekrandan ayrılabilen ROG Mothership (GZ700) modeli oldu.

ROG Mothership (GZ700)
ROG Mothership (GZ700)

Aşağıdaki parçaların tamamı üstteki modele ait ve 2 farklı modeli bulunuyor. Bunlardan biri full HD (1080p) çözünürlük ile 240 HZ yenileme hızı sunarken bir diğeri 4K (Ultra HD) çözünürlük ve 60 HZ yenileme hızı sunuyor. Dünyada 240 HZ kullanan ilk bilgisayar olduğunu da belirtmekte fayda var.

ROG Mothership (GZ700)
ROG Mothership (GZ700)

Bir diğer yeni model ise ROG ZEPHYRUS serilerine aitti. Bu seriler GX501, GX701, GX531 ve GX 502 oldu. Asus’un ZEPHYRUS modelleri şık tasarımı ve ultra inceliği ile ön plana çıkıyor.

ROG-ZEPHYRUS-GX502
ROG-ZEPHYRUS-GX502

Asus, ürünlerinin tanıtımından ziyade kullandıkları teknolojiden ve tasarım detaylarından da çok bahsetti. Aslında pek çok kullanıcı için sadece oyun bilgisayarının donanımı ilk sıradadır fakat bize göre o donanımı taşıyan marka da bi o kadar önemli. Marka’nın da bu teknolojiye ne denli baktığı ve yaptığı yatırımlar oldukça önem arz ediyor olmalı.

Asus bu etkinlikte bu konulara daha çok değindi ve oyun yapımcıları ile sık sık bir araya gelip fikir alışverişlerinde bulunduklarından bahsetti. Örneğin bir savaş oyununda vurulduğunuzda klavye ve alt ışıklandırmanın kırmızı yanacağını söyledi. Buna benzer örneklerden de bahsedildi.

Özetle Asus’un sadece oyun bilgisayarı üretmediğini, güncel teknolojileri sürekli takip edip bu konuda tüm teknolojik yenilikleri ürünlerine yansıttıklarını gördük.