Asus ZenBook 3 Deluxe

CES 2017 fuarında bilgisayar alanında birçok ürün tanıtımı yapıldı. Özellikle oyun serisi bilgisayarlarda başta Asus, Razer olmak üzere birçok yeni seri bilgisayar ürünüyle karşılaştık. Tüm bunların dışında son olarak tanıtılan modellerden birisi de MacBook serisine rakip olarak gösterilen Asus ZenBook 3 Deluxe oldu.

Asus ZenBook 3 Deluxe Tüm Özellikleri

Hem tasarımı hem de dikkat çeken ayrıntılarıyla kesinlikle MacBook modellerine rakip olacak olan yeni Asus ZenBook 3 Deluxe özellikleri ise beğeni toplamayı başardı. İşte tüm özellikler!

Çok Daha Başarılı Tasarım

Eski serilere göre yeni Asus ZenBook 3 Deluxe ürünün de ilk dikkat çeken özellik beğeni toplayan tasarımı oldu. Zira bilgisayarda eski serilere göre çok daha ince bir yapı var. Hem daha ince hem de daha hafif olan seride aslında 13 inç bilgisayarlarda gördüğümüz bir kasa yapısı kullanılmış.

Fakat ekran gözde oranından kazan sağlayan Asus, ekran görüntüsünü 14 inç olarak sunmuş durumda. Kalınlığı ise sadece 12.9 mm olan serinim buna ek olarak 1 kg ağırlığını çok az bir miktar ile geçmesi gerçekten hafif ve ince bir seri ile karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Zira oval özellikle çerçeve ekran oranı %77-78 ile oldukça başarılı.

Teknik Özellikler Bekleneni Veriyor Mu?

Tasarımın bu denli başarılı olması ve aslında beklenen tasarım değerlerinin ortaya koyulmuş olmasıyla beraber Asus ZenBook 3 Deluxe serisinin teknik özellikleri konusunda da merak uyandıran gelişmeler yaşanmaya başladı. Zira serinin açıklanan teknik özellikleri boyutuna göre oldukça ideal.

ZTE Blade V8 CES Etkinliği Öncesinde Sızdırıldı

Asus ZenBook 3 Deluxe

Bu noktada ilk olarak hafıza konusunda 1 TB gibi bir miktarın seçildiğini ve yine 16 GB LPDDR3 Ram bellek miktarına yer verildiğini de belirtelim. Sadece bellek miktarı ve hafıza oranında bile ciddi bir artış söz konusu. Bunun dışında bir diğer önemli detay yani işlemciler konusuna gelelim. İşlemci konusunda ise model Intel i7 7.nesil 7500U işlemciler kullanılmış. Hemen belirtelim ekran kartı kısmı biraz hayal kırıklığı.

Harici Ekran Kartı Yer Almıyor

Ekran kartı konusunda 7.nesil ile beraber gelen Intel HD 620 grafik kartlarına yer verilmiş durumda. Fakat her ne kadar Intel’in dahili ekran kartı olsa da Asus ZenBook 3 Deluxe üzerine harici bir ekran kartının olmaması serinin eksik kalan yönlerinden biri olarak karşımıza çıktı.

Asus ZenBook 3 Deluxe

Dayanıklılık, Pil ve Ekstra Özellikler

Asus ZenBook 3 Deluxe mini boyutuna karşın dayanıklılık konusunda isteneni verebilecek serilerden bir tanesi. Zira seride akıllı telefonlardan alışık olduğumuz Gorilla Glass 5 çizilme korumalı camlar yer alıyor. Bunun dışında 10 saat pil süresi ve hızlı şarj desteği gibi destekleri ile beraber Asus ZenBook 3 Deluxe benzerlerinden biraz daha üst sınıf bir teknolojiye sahip.

Asus ZenBook 3 Deluxe

Fiyatı ve Beklenen Çıkış Tarihi

Yeni serinin tanıtımla beraber tüm özelliklerinin ortaya çıkmasının ardından satışa çıkacağı tarihte belli oldu. Muhtemelen ilkbahar aylarında piyasaya çıkacak olan serinin beklenen fiyatı ise 1700 dolar. Tabi özelleştirme seçenekleri sunulacak mı? Buna göre fiyat değişikliklerinden bahsedebilecek miyiz? Merak konusu.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.