Ana SayfaOtomobilAudi Otomatik Otomobil Geliyor!

Audi Otomatik Otomobil Geliyor!

-

Google’ın kendi kendine gidebilen otomobillerinin ardından diğer otomobil markaları da bu sisteme ayak uydurmaya başladı. Audi’nin R8 e-tron modeli de yeni nesil elektrik motoru ile otomatik sürüş sistemini bir araya getirdi ve hem kendine kendine giden hem de son derece çevreci bir araç üretiyor.

Henüz proje aşamasında olan Audi Otomatik Otomobil, geçtiğimiz günlerde Çin’de gerçekleşen CES Aisa’da deneme sürüşüne çıktı. Audi Otomatik Otomobil, Will Smith’in başrolünü oynadığı Robot filmindeki arabaların sürüş uygulamasına sahip olacak.

Elektrikli olan süper Audi Otomatik Otomobil çok sayıdaki radar dedektörleri, ultrasonik sensörleri ve video kameraları ile tüm yol ve çevre verilerini alarak sürüş sistemi asistanına gönderecek ve böylece aracın hangi yöne nasıl gideceğine karar verilecek. Geçtiğimiz yıllarda akılı otomobiller ve otomatik sürüş sistemleri ile ilgili olarak Google anlaşma gerçekleştirmişti. Audi’nin bu yeni çevreci ve süper akıllı, elektrik motorlu aracı olan süper arabası 100 km’ye 3,9 saniyede çıkma özelliğine sahip ve en fazla hızı da 250 km.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here