Ana SayfaOtomobilAudi sürücüsüz otomobil pistte 240 km/s hıza ulaştı!

Audi sürücüsüz otomobil pistte 240 km/s hıza ulaştı!

-

Audi RS7 Concept için geliştirmeler devam ediyor!

Günümüzde sürücüsüz otomobil ve araçlar yaygınlaşmaya başladı diyebiliriz, sürücüsüz otomobil deyince bu teknolojinin öncüsü olan Google, bir çok firmaya fikir vermiş oldu. Google‘dan sonra bir çok otomobil geliştiricisi sürücüsüz otomobil çalışmalarına başladı. Bunlardan bir tanesi de Audi oldu diyebiliriz. Audi tarafından geliştirilen sportif sürücüsüz otomobil Audi RS7 Concept, Formula 1 yarışlarında kullanılan Hockenheim pistinde 4.5 km yolu 17 adet virajı başarı ile geçti.

Pisti tam olarak 2 dakika 10 saniyede tamamlamayı başaran Audi RS7 Concept, 560 beygir güce sahip. Test sırasında 240 km hıza ulaşan araç sürücüsüz otomobil kategorisinde en hızlılardan bir tanesi diyebiliriz. Audi RS7 Concept olarak adlandırılan otomobilin teknolojisi de oldukça güzel. 3 boyutlu kamera teknolojisini içerisinde barındıran araç bir kaç küçük rota yanılması yapıyor ki çok nadir durumlarda diyebiliriz. Audi RS7 Concept, elektromekanik direksiyona sahip.

Audi RS7 Concept üzerinde bulunan şerit takip asistanı, kör nokta belirleme asistanı gibi özellikler hem sürücüye kolaylık sağlıyor, hemde sürücüsüz otomobil sırasında sürüşü hatasız tamamlamayı sağlıyor. Audi RS7 Concept otomobilin pistte bir yarış arabası gibi test edilmesi akıllara “sürücüsüz otomobil yarışları” gibi bir fikri de sokmuyor değil, önümüzdeki yıllarda pistlerde sürücüler yerine sürücüsüz otomobilleri göreceğiz gibi gözüküyor. Audi RS7 Concept için hazırlanmış olan bir video bulunmakta, lafı fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here