Ana SayfaTeknoloji HaberleriAy'da Süper Hızlı İnternet Bulundu

Ay’da Süper Hızlı İnternet Bulundu

-

Geçen yıl’dan beri gündeme gelmiş olan ay’a süper hızlı internet’in getirilmesi bu ay tekrar gündeme geldi ve şimdi ay’a gerçekten süper hızlı internet gelebilir. MIT ve NASA‘nın ortaklıkla çalışıp LLCD adı bir donanımı çıkarttıktan sonra cihazı ay’da kullanmaları ve ay’a süper hızlı internet’in gelebieceği sevindirici haberini açıkladılar.

astronot

Henüz dünyamızda bile süper hızlı internet’in yanı sıra normal internet’in bile olmadığı yerler varken ay’da dünyanın bile sahip olamadığı kadar yüksek hıza sahip süper hızlı internte yakında geliyor… Geçen yıl MIT ve NASA ay’da internetin hızını araştırmış ve inanılmaz sayıları görmüşlerdi gelen araştırma ve raporlar sonucu LLCD cihazına göre ay’da 622 Mbps indirme hızı ve yaklaşık 20 Mbps yükleme hızı vardı. Uzmanlar LLCD makinesini geliştirip son kontrollerin ardından ay’a sürdüklerinde Haziran ayı içerisinde ay’a süper hızlı internet’in gelebileceğini savunuyorlar.

Ay’a gelecek olan bu süper hızlı internet birçok ülkenin gönderdiği astronotlar’la sürekli iletişim halinde olmalarını kolaylaştırdığı gibi büyük bir bütçe yükündende kurtulmuş oluyorlar.

Bütçe’nin ön plana çıkması LLCD cihazını geliştirmede uzmanları motive ettiği gibi gelen açıklamalarda ürünün sürekli geliştirilip ay’a sürüleceği belirtiliyor. Net olarak ürünün tanıtılmaması bize endişe yaratsada yakında gerçekleşecek olan konferanslarda ürünün ve MIT ile NASA’nın yol planlarını açıklayacaklarını bekliyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here