İnternet piyasasında onlarca müzik arşivi adına kurulmuş firma var. Kimileri işini iyi yapıyor yükün altından kalkıyor ve yükselişe geçiyor kimileride kısa sürede iflas ediyor. Girdiği bütçe krizi ve telif sorunları nedeni ile firmayı satmak zorunda olan Beats müzik arşivini geçtiğimiz günlerde Apple satın aldı. Bütçe konusunda ve reklam konusunda kendine güvenen Apple işi nasıl yürütecek merak konusu…

Beats’ı alan Apple tabanında önemli değişiklikler yapmayacak ilk kuruluğu günlerdeki gibi Android ve Windows Phone uygulamalarının sunulmaya devam edileceği açıklamasını öğrendik.

beats

Apple müzik arşivini aldıktan sonra bazı noktalarda kısa sürede değişiklikler yaptı örneğin İOS platformlar için programı indirenler için 7 günlük demo sürümü 14 güne çıkarıldı. 14 gün uygulamayı deniyen kullanıcılar ürünün lisansını satın alabilir veya programı tamamen kaldırabilirler. Ek olarak satın almak isteyen kullanıcılar eskiden 120 Dolar’a satın alırken Apple uygulama fiyatını 100 Dolar’a indirildi. Yapılan ücret ve demo sürümündeki değişiklikler ünlü milyon dolarlık müzik arşivi Spotify’e meydan okuma olarak gösteriliyor. Ancak bildiğiniz gibi Spotify demo süresi 30 gündür.

iPhone 7’ye Jet White Renk Seçeneği mi Geliyor?

Piyasada müzik arşivleri ile Beats kıyaslanamayacak kadar küçük bir firma ancak Apple’deki bütçe ve reklam tecrübesi Beats müzik arşivinde yapılan önemli değişikliklerle beraber kısa sürede üye sayısının artacağını bekliyoruz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here