Ana Sayfa İpucu Beni Engelleyen Birini Nasıl Anlarım

Beni Engelleyen Birini Nasıl Anlarım

-

Akıllı telefonların kolaylaştırdığı birçok işlem var. Telefonların özellikle genel kullanımlarda cep telefonlarına göre çok daha avantajlı olduğunu biliyoruz. Akıllı telefonlarla beraber kolaylaştırılan işlemlerden birisi de numara engelleme işlemi.

Spam koruması, bilinmeyen numaralar için koruma ve rehberde kayıtlı olan numaralar için engelleme tüm bu işlemler çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Birinin numarasını engellemek oldukça basit. Peki ya Beni Engelleyen Birini Nasıl Anlarım diyorsanız ne yapmanız gerekiyor? Bunun için birkaç farklı öneriye ve kontrol sistemine bakalım.

Engelleyen Birini Nasıl Anlarım Yöntemler

Akıllı telefonların birçoğunda bu özellik var. Numara engelleme işlemi dediğimiz gibi çok basit bir işlem. Fakat artık Beni Engelleyen Birini Nasıl Anlarım sorusunun cevabı da basit. Bunun için birkaç farklı alternatifiniz var.

Arama Testi

Tabii ki ilk deneme arama testi olacaktır. Bir numarayı aradığını zaman telefon bir kez çalıyor ve sonrasında meşgule geçiyor ya da sesli mesaj bırakılması yönünde bir bildirim geliyorsa bu durumda engellenmiş olabilirsiniz. Tabii ki bu durum direk engellendiğinizi göstermez. Her aradığınızda aynı durumla karşı karşıya kalıyorsanız engellendiğinizi düşünebilirsiniz.

Beni Engelleyen Birini Nasil Anlarim

Mesaj Üzerinden Engeli Anlama

Arama yaparak engellendiğinizi bu şekilde anlayabilirsiniz. Sürekli gönderilen çağrılarda durum ortaya çıkacaktır. Sürekli olarak sesli mesajla karşı karşıya kalmanız ve dediğimiz gibi telefonun meşgule düşmesi, bu anlama geliyor. Bunun dışında bir de mesajla kontrol yapma şansınız var.

Sizi engelleyen birine mesaj gönderdiğiniz zaman, karşı tarafa bu mesaj iletilmeyecektir. Bu durumda da iletildi raporu ya da gönderim gerçekleşti gibi bir mesaj raporu görüntülenmeyecektir. Mesaj raporları kullanılır durumdaysa ve gönderdiğiniz mesajlarla ilgili hiçbir rapor alamıyorsanız, engelleme durumuyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

Engellendiğinizi anlamak için bu yöntemlere başvurabilirsiniz. Fakat bir kez daha hatırlatalım ki tüm bu durumlar illaki engellendiğiniz anlamına gelmez. Başka bir numaraya yönlendirme yapılmış ya da anlık bir sorun yaşanmış olabilir. Özellikle arama kısmında kesin emin olmak için birkaç farklı deneme yapmanız gerekiyor.

Bizi Youtube'ta takip et!

Önceki İçerikInstagram Fotoğraf İndirme
Sonraki İçerik5G Ne Zaman Gelecek?

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...

Huawei Nova 8 Pro, Canlı Canlı Görüntülendi!

Huawei, Nova 8 serisi akıllı telefonlarını bu yıl Aralık ayında duyuracak. Nova 8 serisinin üç Nova 8 SE, Nova 8 ve Nova...

Realme, Ekim Ayında Toplam 9 Ürün Piyasaya Sürecek!

Akıllı telefon üreticileri, son zamanlarda kendilerine ait bir ekosistem oluşturmaya istekliler. Yeni olsa da Çinli şirket Realme, akıllı telefonlara ek olarak çok...