Abone Ol
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Bilgisayaranız İçin En İyi Antivirüs Programı Hangisi?

Bilgisayaranız İçin En İyi Antivirüs Programı Hangisi?

Antivirüs Programınızı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar!

-

İyi bir koruma elde etmenizi sağlamak için yüksek dereceli bir antivirüs motoruna sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bilgisayarınızı tararken ve kötü amaçlı yazılımlara karşı savunurken kullanılan uygulamanın önemli kısmı budur ve motor ne kadar iyi olursa, verilen herhangi bir kötü amaçlı yazılımın radarından kaçınma olasılığı o kadar yüksektir. Bu önemli faktörleri göz önünde bulundurarak mükemmel bir antivirüs uygulaması edinmenizi sağlamak istedik. Yani bu makaledeki tüm önemli hususlarda size yol göstereceğiz.

Ödeme yapmak veya yapmamak..

Vermeniz gereken bir diğer önemli karar, antivirüs koruması için herhangi bir para yatırıp yatırmayacağınızdır.

Belirli bir ücret karşılığı tüm büyük satıcılardan mükemmel şekilde hizmet alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ücretsiz antivirüs programları var ve kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer ekstralardan sağlam koruma elde etmek için hiçbir şey ödemeniz gerekmiyor.

Android İçin En İyi Antivirüs ve Güvenlik Programları 2019

Öyleyse neden ücretli bir ürün satın alıyorsunuz? Premium sürümler genellikle çevrimiçi ortamda daha da güvenli olmanızı sağlayan ekstra özellikler açısından avantajlar sunar ve bazı kişiler bunları son derece yararlı bulabilir. Bunu kısa süre içinde tekrar ele alacağız.

Nitekim, ücretsiz bir antivirüs programının sizi iyi koruyabileceğini unutmayın. Windows 10 ile birlikte geldiği göz önüne alındığında, çaba gerektirmeyen bir freebie olan Windows Defender da sizi temel düzeyde yeterince iyi koruyabilir.

Ne kadar korumaya ihtiyacınız var?

Temel antivirüs korumasına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı temel savunmaya ihtiyacınız varsa, belki de sadece bir PC (veya sadece birkaç cihaz için), temel antivirüs ürünü satın alabilir (veya yukarıda tartışıldığı gibi ücretsiz bir tane alabilirsiniz).

Ancak, daha fazla güvenlik özelliği ve çevrimiçi bulacağınız tüm kötülüklerden daha fazla koruma elde etmek istiyorsanız, biraz para ayırmanız da yeterli olacaktır.

Android İçin En İyi Antivirüs ve Güvenlik Uygulamaları 2020

Bu programlar, her türlü güvenlik ekstrasıyla birlikte gelen temel antivirüs özelliklerine dayanır ve sadece kendiniz için değil, tüm aileniz için koruma istiyorsanız idealdir. Bunun nedeni, bu ekstra güvenlik özelliklerinin genellikle çocukları güvende tutmak (ve bazı durumlarda çevrimiçi etkinliklerini izlemek) için ebeveyn denetimlerini içermesidir.

Ayrıca temel antivirüs ürünlerinden daha fazla cihaza hitap ediyorlar ve genellikle sadece Windows bilgisayarlar değil, aynı zamanda Mac’ler ve gerçekten de mobil cihazlar da dahil olmak üzere platformlar arası destek sunuyorlar.

Çok fazla cihazınız varsa ve özellikle de farklı donanım parçalarına sahip bir dizi aile üyeniz varsa, en iyi internet güvenlik paketi muhtemelen sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Virüsten koruma programını çalıştırmak istediğiniz bilgisayarın (veya telefonun) aradığınız şey üzerinde bir etkisi olabilir. Performans açısından mücadele etmeye başlayan eski ve hasta bir donanımınız varsa, sistem kaynakları üzerinde hafif bir etkisi olan bir virüsten koruma uygulaması seçmek istersiniz.

Ayrıca bkz : Android Telefonunuz İçin En İyi Antivirüs Programları

Dürüst olmak gerekirse, hangi bilgisayarı kullanırsanız kullanın, sistemce hafif (veya en azından ağır olmayan) bir uygulama seçmek idealdir.

Sizin için en iyi antivirüs nasıl seçilir?

Özetlemek gerekirse, ücretsiz veya ücretli bir uygulama isteyip istemediğinizi ve kaç ekstra özelliğe ihtiyacınız olduğunu ve belki de uygun maliyetli bir paket VPN veya hatta yedeklemeler için entegre çevrimiçi depolama yoluyla ekstra güvenlik isteyip istemediğinizi düşünün. Buradaki tercihinize bağlı olarak, uygun şekilde kullanıcı dostu ve aerodinamik veya bir ton seçenek ve olası ince ayar içeren bir paket seçtiğinizden emin olun.

En iyi antivirüs yazılımı kılavuzumuz da bu son kararı vermek için çok yararlı bir kaynaktır (ücretli, ücretsiz ve hatta iş odaklı uygulamaları kapsar).

Maksimum güvenlik

Çevrimiçi olarak en iyi korumayı isteyenler, paketlenmiş bir VPN içeren bir tane bulmak için amiral gemisi internet güvenlik paketinin bile ötesine bakmak isteyebilirler. Bir VPN size çevrimiçi olarak ekstra güvenlik ve gizlilik düzeyi sunar ve bazı büyük süitlerde bu özellik entegre edilmiştir.

Bu sadece çok uygun değil, aynı zamanda hem bir güvenlik paketi hem de VPN’yi ayrı olarak satın almanıza kıyasla tasarruf sağlayacaktır. Akılda tutulması gereken bir diğer ekstra güvenlik noktası, bazı amiral gemisi güvenlik paketlerinin, dosyaları buluta yedeklemenize olanak tanıyan entegre çevrimiçi depolama alanı içerecek olmasıdır.

Verilerinizin bulut yedeklemesini ve harici bir sürücüde yerel yedeklemeyi (her birinden en az birini) tutmak, bir felaket durumunda verilerinizi güvende tutmak için her zaman iyi bir fikirdir. Zaten bir tür bulut depolama dolabınız yoksa, bu satın alma kararınızı da etkileyebilir.

En İyi Android Antivirüs Uygulamaları

Diğer faktörler

Başka bir husus, bir bilgisayar acemi veya teknoloji meraklısı bir tip olup olmadığınızdır. İkincisi, her türlü ayarda ince ayar yapmanıza ve uygulamayı istediğiniz gibi çalıştırmanıza izin veren, kaput altı seçeneklerinde bol miktarda bulunan bir antivirüs arayın.

Acemi kullanıcılar ise, ateş etmeyi ve unutmayı gerektiren, kullanıcıdan çok az etkileşim gerektiren ve basit ve temiz bir arayüzden yararlanan bir antivirüs almak isteyeceklerdir.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google Pixel 5 5G ve Pixel 4A 5G Göründü

Google, Pixel 4a'yı tanıttı ve bize Pixel 5 5G ve Pixel 4a 5G'yi hakkında bilgi verdi. Pixel 4a duyurusunun...

iPhone 12 Serisi, Tedarik Sorunları Nedeniyle İki Aşamada Dağıtılacak!

Apple'ın tedarik zinciri sorunları ve bu yılki iPhone'ların piyasaya sürülmesini nasıl etkileyebileceğini ilk kez duymuyoruz. Aslında, geçen hafta Apple'ın kendisi, akıllı telefonlarının...

Google Pixel 4a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Google, daha alınabilir bir fiyatla yeni akıllı telefon tanıtacağını duyurmuş ve aylardır geliştirme aşamasında olduklarını belirtmişti. Bu süreçte Google Pixel 4a için...

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.