Türkiye’de daha önce yaptığı girişimlerle başarısız olan Best Buy bu sefer gözünü Bimeks’e dikti. Bimeks’in konuyla alakalı KAP’a bir açıklama yaptığı son gelen bilgiler arasında.

İlk denemesinde Türkiye’de istediğini alamayan ve İzmir’de açtığı ilk mağazadan sonra sadece bir tane daha mağaza açabilen Best Buy şirketi, Türkiye’ye geri dönüş yapmanın planlarını arıyor. Dünyanın en büyük teknoloji marketler zinciri olarak gösterilen Best Buy’ın hedefinin Bimeks’i almak olduğu söylendi. Bimeks’in bayi yapısı bu süreci uzatacağa benziyor.

Güncelleme

Bu söylentiler üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformuna bir açıklama yapan Bimeks şu bilgileri aktardı:

“Yatırımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda 08 Mayıs 2014 tarihinde basında Şirketimiz hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak açıklama yapma gereği duyulmuştur. Şirketimizin haberde adı geçen şirket ile herhangi bir satış görüşmesi gerçekleşmemiştir. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş., son 6 ay içerisinde sektördeki rakiplerinden 1 tanesini satın ve 1 tanesinin de varlıklarını devir almıştır. Şirketimiz 2014 senesi içerisinde 4’ü yeni şehirlerde olmak üzere toplam 33 adet yeni mağaza açmış olup sektördeki yatırımlarına devam edecektir.”

Yapay Zekaya Daha 100 Sene Var

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.