bitcoins
bitcomm soygunu, kullanıcıları mağdur etti

Teknolojiyle beraber, bankacılık hizmetleri de gelişme göstererek, insanların kullanımına sunulmuştur. Daha kolay işlemler yapabilmeyi, ayrıca daha farklı yönlendirmelerle paramızı değerlendirmeyi sağlayan bu unsurlar sayesinde internet bankacılığının bir parçası durumuna gelmişizdir.

Siber Soygunlara Bitcomm da Eklendi

Bazı sanal para birimleri üreterek, sanal ortam nakitlerinin belli bir kuru ortaya çıkmış, her ülkenin para değerine göre farklı meblağlarda yer edinmiştir. Bu sayede sanal alanlarda para harcamamızı ve gerek ülke içinde gerekse uluslar arası anlamda alışveriş yapmamızı sağlayan bu para birimleri global bir noktada değerlendirilerek, tüm insanlığın ortak kurudur.

İnsanlar bu yönde sanal paraları belli başlı servislerde tutarak, burada güvenli bir alan oluşturmayı hedeflerler. Bu tür servislerin başında ise Bitcomm uygulaması gelmektedir. Bu sanal ortamla birlikte son derece etkili bir para birimi oluşturulmuştu. Yalnız son gelen habere göre bu tür sanal bankalara karşı siber saldırı başlatıldı. Bir çok insanın parasını barındıran servisler bugün itibariyle maalesef ki boşaltıldı. Yaklaşık olarak 5 milyon doların ele geçirildiği bu siber soygunda çok fazla kullanıcı mağdur durumda bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here