Biyonik Robot Üretildi
Biyonik robot, her insanın yaptığı hareketleri yapabiliyor.

Gelişen teknoloji ile beraber bilim dünyasındaki yaşanan yenilikler, oldukça fazla bir halde gelişme ve ilerleme göstermiştir. Bu konuda oldukça fazla ilerlenmiştir ve giyilebilir teknoloji de oldukça fazla gelişmiştir. Bu durumda yapılan çalışmaların ara vermeksizin devam edildiğini anlatan uzmanlar, teknoloji alanında yapılan gelişmelerine hemen he geçen gün bir yenisini daha eklemiştir. Bu konu da oldukça fazla geliştirilen teknoloji alanı da biyonik robotlardır.

Biyonik Robot Yapıldı

Normal bir insan da bulunan her organın bulunduğu bu robotlar, bir insanın yapabildi hemen her hareketi yapabilmekte ve yapay zekası ile de düşünme kabiliyetine sahip olmaktadır. Yaklaşık 1 milyon dolara mal olan biyonik robotun ismi REX. REX, 2 metre boyunda ve aynı bir insan yüzüne sahip bir robottur. Söz konusu robot, suni pankreasa ve kan, dalak, ciğer gibi sahip olduğu organlar ile bu günün teknoloji alanında gelinen noktayı gözler önüne sermektedir.

İnsan organlarının biyonik ve suni hali kullanılan robot ile teknolojinin boyutu oldukça değişiyor.
Biyonik robot, Amerika da tanıtılacak.

Doğuştan bir eli olmayan ve biyonik bir ele sahip olan İsviçreli sosyal psikolog Bertolt Meyer’ye Londradaki açılışta yerini alacak. Robotun gelişmesini sağlayan İsviçreli sosyal psikolog Bertolt Meyer yaptığı açıklama da “uzun zamandır yeni biyonik teknolojiler hakkında sürekli araştırma yapıyorum, 5 6 yıl öncesine kadar pek fazla bir ilerleme yaşanmamasına rağmen bu kısa zamanda şu anki geldiğimiz durum çok iyi” şeklinde bir açıklamasına da yer verdi.

LG X5 X style ve X power ile birlikte görüldü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here