Son dönemlerde ekonomik bakımdan zor günler geçiren BlackBerry, mobil sektörden çekilme karar aldı.

Cep telefonlarının ilk piyasaya geldiği dönemlerde çok iyi hamleler yaparak kısa süre içerisinde oldukça fazla satış rakamlarını yakalayan BlackBerry, zaman içerisinde artık günümüz teknolojisine ayak uyduramayıp, yeni hamleler yapmaya başladı ancak kullanıcılar pek fazla ilgi göstermedi.

Daha çok Apple ve Samsung gibi markaların cihazları tutulurken, BlackBerry ne yazık ki ayakta duramadı. Ancak son kez  Priv serisi ile bir kez daha şansını denemek istedi.

Priv İşe Yaramadı!

BlackBerry Priv modeli iddialı olarak gelmiş olsa bile BlackBerry, oldukça fazla bir beklenti içerisine girmesine rağmen raporlar geldikçe bu modelinde başarıya ulaştıran bir merdiven olmadığı görüldü.

İddialar Gerçekleşti!

Bu yaşananlardan sonra ise BlackBerry‘nin sektörden geri çekileceği hakkında bir çok iddia gündeme gelmişti.

Dün yapılmış olan açıklamalar ile resmi bir şekilde iddialar doğrulanmış oldu. BlackBerry artık telefon işini yapmayacağı ve yeni bir model üretmeyeceği bildirildi.Bu bakımdan bir BlackBerry gibi bir firmanın da mobil sektör tarihinde sonu gelmiş oldu. Bundan sonraki süreç içerisinde BlackBerry’nin daha çok yazılım üzerine çalışma yapması düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here