blesh (1)

Türkiye’de geliştirilen teknoloji, 30 ülkeye ulaşacak!

Ülkemizde teknoloji açısından fazla geliştirme yapamadığımız bir gerçek diyebiliriz. Türk Ar-Ge şirketlerinden bir tanesi olan Blesh, hemen hemen her yerde kullanıma sunulacak bir ürüne imza attı. Türkiye’de geliştirilen ürün, hem tüketiciye hem de üreticiye oldukça yarar sağlayacak, kolaylaştırıcı özelliklere sahip bir teknoloji diyebiliriz.

Okullarda, alış-veriş merkezlerinde, mağazalarda hatta sokaklarda kullanılabilecek olan Blesh‘in işlevinden biraz bahsedelim. Cihaz, Bluetooth teknolojisini kullanarak akıllı telefonlar, cihazlar ile etkileşimde bulunabiliyor. Her cihazın içerisinde yer alan özel URL, akıllı telefonlara gönderilerek tüketiciye kampanyalar, yeni ürünler, duyurular akıllı telefonu yolu ile iletiliyor. Sadece bu değil, ödeme konusunda da cihazın işlevleri oldukça güzel diyebiliriz. Cihazın diğer bir tanıtımı da “Fiziksel web” olarak belirtliyor.

blesh (2)

Cihaz içerisinde yer alan pil, uzun süre çalışmasına yeterli oluyor ki zaten Blesh oldukça düşük enerji harcıyor. Blesh şirket kurucularından birisi olan Uğur Gökdere;Şirket olarak hedefimiz, tüketicilerin mobil arama, alışveriş ve ödeme deneyimlerini akıllı teknolojiler ile güçlendirmek, markaların  mobil pazarlama, reklam ve sadakat programlarını farklılaştıran, çözümler sunmaktır” açıklamasını yaptı. Şuanda ürün, Amerika, Kanada, Almanya ve Danimarka gibi büyük ülkelerin içerisinde yer aldığı 30 ülkeye ihracat ediliyor.

%100 Türkiye’de geliştirilen ürünün kısa bir tanıtım videosu da bulunmakta, lafı fazla uzatmadan sizleri Blesh adlı cihazın tanıtım videosu ile baş başa bırakalım. Gelişmeler, yeni haberler ve güncel teknoloji için takipte kalınız.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here