Ana Sayfa Teknoloji Haberleri BOE, Yeni MicroLED Panellerini Bu Yıl Görücüye Çıkaracak!

BOE, Yeni MicroLED Panellerini Bu Yıl Görücüye Çıkaracak!

BOE, yeni MicroLED panellerini AR ve VR cihazlarında kullanmayı planlıyor. Şirketin yeni ekran panelleri bu sene piyasaya sürülecek.

-

Çin’in önde gelen ekran üreticilerinden biri olan BOE’nin bu yılın ikinci yarısında ticari olarak bir MicroOLED ekranı piyasaya süreceği söyleniyor. Bu paneller, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik görüntülemeyi desteklemek için kullanılacak.

BOE, Yunnan eyaleti ile ortak girişim olan Kunming BOE Display Technology aracılığıyla 2018’den beri MicroOLED paneller geliştiriyor.
MicroOLED, OLED panelleri bir cam alt tabaka yerine silikon bir tabaka üzerine bağlayarak süper yüksek çözünürlük elde etmesini sağlıyor.

Akıllı telefonlarda ve TV’lerde OLED panel piksel boyutları 40300 mikrometre civarında iken, MicroOLED panel piksel boyutu 420 mikrometrede bunun onda biri kadar. Ayrıca, tepki süresi nedeniyle AR ve VR kullanım durumu için oldukça ideal.

Güney Kore merkezli bir şirket olan Sunic Systems, BOE’ye MicroOLED panellerin üretimi için biriktirme ekipmanı tedarik etti ve geçen yıl şirket, bunun için 225 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı.

boe1

BOE dışında LG Display, AR/VR cihazlarını hedefleyen bu yeni tip paneller üzerinde de çalışıyor. Dünyanın liderlerinden biri olan Samsung Display, şu ana kadar MicroOLED panellerini piyasaya sürmedi.

Son zamanlarda, bir rapor Apple’ın Tayvan’daki gizli bir tesiste TSMC ile ortaklaşa ultra gelişmiş MicroOLED ekran teknolojisi geliştirmeyi planladığını iddia etti. Ürüne eski donanım mühendisliği şefi Dan Riccio’nun başkanlık ediyor. Bu panellerin de yakında Apple’ın AR / VR cihazında kullanılması bekleniyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakThelec

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oppo F19 Pro Plus, Geekbench’te Görüntülendi!

Oppo'nun çok yakında Oppo F19 serisi akıllı telefonlarını piyasaya süreceği onaylandı. Serinin Oppo F19, Oppo F19 Pro ve Oppo F19 Pro Plus 5G olmak...

Asus Rog Phone 5, 18 GB RAM İle Satışa Sunulacak!

Asus Rog Phone 5, 10 Mart'ta görücüye çıkacak. Muhteşem özellikler sergileyen oyun akıllı telefonu şimdi ise Geekbench'te görüntülendi. Fakat diğer modellerden farklı olarak bu...

Katlanabilir iPhone, 2023 Yılında Görücüye Çıkacak!

Apple'ın aylardır katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığı söyleniyor. Fakat analist Ming-Chi Kuo, şirketin 2023 yılına kadar böyle bir cihazı piyasaya sürmeyeceğini belirtti. Telefonun satışa...

Dünyanın İlk Karbon Fiber Özellikli Telefonu Satışa Sunuldu!

Carbon 1 MK II, dünyada tam karbon fiber gövdeye sahip ilk akıllı telefon olacak. Geçmişte akıllı telefonlarda karbon fiber görülürken, radyo dalgalarını engellediği için...

Redmi Note 10 Serisinin Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı!

Redmi Note 10 serisi çok yakında raflarda yerini alacak. Telefon serisinin rakiplerinden daha iyi özellikleri beraberinde getirmesi bekleniyor. Yeni Redmi Note serisinin bir AMOLED...