cicret

Telefonunuzu kolunuza yansıtan, kontrol etmenizi sağlayan bileklik!

Akıllı telefonunuzu kolunuza yansıtan bir bilekliğe ne dersiniz? Günümüz akıllı bilekliklerine bakacak olursak çoğu aynı işlevde diyebiliriz. Spor aktivitelerinde sağlık ve kalori gibi bilgileri ekrana yansıtmak, sosyal medya bildirimlerini göstermek klasik özelliklerden oldu. Cicret adlı bu akıllı bileklik ise çok farklı özellikleri içerisinde barındırıyor.

İçerisindeki mini projektör ile telefonunuzun ekranını kolunuza yansıtabilen bileklik, yansıyan bu ekrandan hemen hemen akıllı telefonunuzda yapabileceğiniz her şeyi kolunuzdan yapmayı sağlıyor. Peki bileklik dokunuşları nasıl algılıyor? Bunun için içerisinde çeşitli sensörleri barındıran Cicret adlı bu bileklik, projektör ile kolunuza yansıttığı ekrandan mesaj yazmanızı, hatta oyun oynamanıza bile imkan sağlıyor.

cicret2

10 farklı renk seçeneği bulunan cihaz, Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile uyum içerisinde çalışmakta. 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip olacak olan bileklik, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısının yanı sıra micro USB girişini de üzerinde barındırmakta. Cihaz şuanda prototip aşamasında ve seri üretim için fon toplamakta.

Gerekli fonu topladıktan sonra 400 dolar fiyat etiketi ile piyasaya giriş yapacak olan bilekliğin diğer teknik bilgilerine dair çok fazla bilgi bulunmamakta.  Fakat böyle bir bilekliğin teknolojiye oldukça katkısı olacağını söyleyebiliriz. Cicret adlı bilekliğin nasıl çalıştığına, işlevlerine dair çekilmiş bir tanıtım videosu bulunmakta. Lafı fazla uzatmadan sizleri bu video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here