Ana Sayfa Android Haberleri Bütçe Xiaomi Telefonlarına MIUI Beta Güncellemesi Yok!

Bütçe Xiaomi Telefonlarına MIUI Beta Güncellemesi Yok!

Xiaomi beta test uzmanlarının eksikliğinden dolayı, bütçe ve giriş seviyesinde akıllı telefonlarında MIUI arayüzünü güncellemeyecek....

-

Xiaomi bugün, MIUI beta güncellemelerinin kullanıma sunulması için stratejisini değiştirdiğini açıkladı. Şirket, artık giriş seviyesi Redmi akıllı telefonlar için beta güncellemeleri sunmayacak. Yeni değişiklikler 5 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek.

Ancak bu değişikliklerin hiçbiri, tüm akıllı telefonları için yapılan kararlı güncellemeyi etkilemeyecek. Giriş seviyesi cihazlar hakkında konuşacak olursak, şirketin Redmi Note serisini MIUI beta geliştirmesi için uygun cihazlar listesinden çıkarmayacağı bekleniyor.

Buna karşılık Redmi 7 ve Redmi 7A gibi cihazlar, gelecek aydan itibaren beta güncellemeleri almayacak. Şirket ayrıca bir yıldan daha eski cihazlara daha az öncelik verecek. Amiral gemisi akıllı telefonlar bile piyasaya sürüldükten bir yıl sonra sadece kararlı güncellemelerle sınırlı olacak.

miui 9 os

Stratejideki değişiklik, Çin’deki Xiaomi ve Redmi cihazlarını etkileyecek olan Çin MIUI forumunda duyuruldu. MIUI global ekibi tarafından takip edilmemiş olsa da, kuralların global değişkenler için de geçerli olacağı düşünülüyor.

Geçen ay, Xiaomi geçen yılın giriş seviyesi akıllı telefonları Redmi 6 ve Redmi 6A‘nın Android 9.0 Pie ile güncellenmeyeceğini doğruladı. Şirket, ana Android güncellemesini iptal etmenin nedeni olarak beta test uzmanlarının eksikliğini gösterdi.