Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Büyük ekranlı iPhone 6, 100 dolar daha pahalı satılabilir

Büyük ekranlı iPhone 6, 100 dolar daha pahalı satılabilir

-

Sizde iPhone 6’yı bekleyenlerdenseniz cepkolik ailesi olarak size kötü bir haberimiz var. iPhone 6 daha pahalı olabilir.

4.7 inç ekranı, yepyeni tasarımı ve yeni nesil A8 işlemcisi ile birçok kullanıcının şimdiden gönlünde taht kurduğu iPhone 6, daha pahalı olabilir. Apple, ABD’deki servis sağlayıcıları ile iPhone 6’nın kontratlı fiyatlarını 100 dolar daha arttırmak için görüşmelere başladı kulislerde dolaşan son dedikodular arasında.

iPhone’lar uzun süredir ABD’de 2 yıllık kontrat karşılığında 199 dolardan başlayan fiyatlardan satın alınabiliyor. Eğer ki kulislerde ki iddialar doğru çıkarsa en düşük kapasiteli model için tüketicilerin ödemesi gereken peşinat 299 dolara yükselecek; ayrıca 2 yıl boyunca servis sağlayıcısının belirlediği paket ücreti ödenecek.

Bu olası zammı ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve vergilendirme sistemiyle de değerlendirecek olursak, ulaşacağımız sonuç pek de istemeyeceğimiz türden olabilir: iPhone 6, ülkemize en yüksek fiyatlardan satışa sunulmuş iPhone olabilir. Bunun için tek yapmamız gereken şey beklemek ve görmek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here