Advanced Warfare ile Cod serisi yükselişte.

Savaş ve macera oyunları denilince ilk akıllara gelen uygulamalardan bir tanesi olan Call of Duty serisinde bir düşüş gözleniyor. Call of Duty serisinin son oyunu olan Advanced Warfare; beklenen satış grafiğini gösteremedi. Oyunun giderek standartları yükseltmesine rağmen, taleplerin hesaplananın altında olması Activision firmasını düşündürüyor.

Call of Duty Satışları Neden Düşüyor?

Call of Duty: Advanced Warfare hakkında yapılan incelemelerin büyük çoğunluğu, geçen yıl piyasaya sürülen Call of Duty: Ghosts oyunundan daha iyi olduğunu söylemişler. Street Insıder analizlerine göre oyuncuların düşünceleri ters yönde olabilir. Kasım ayı satış grafiklerine göre; bu yılın satışları geçen yılkilere oranla yüzde 22 oranında bir düşüş sergilediği söyleniyor.

Tam olarak net sayılara ulaşamasak da durum gayet net bir şekilde gözlemlenebiliyor. İnternet üzerinden satış sitelerinde gitgide bir düşüşü görebiliyorsak durum önemli bir noktaya ulaşıyor. Ghosts oyununun da Modern Warfare 3 oyununa kıyasla daha az sattığını düşünecek olursa Activison şirketinin bir gerileme halinde olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Tabiki sadece bunu bu verilerle belirlememiz de pek sağlıklı olmayacaktır. 2014 yılının sonlarında olmamız, satışlarda belirgin bir artış gözlemleyeceğimiz anlamına da gelebilir. Her yıl bir düşüş grafiği sergileyen bir seriyle karşı karşıya olmamızı gösteren iki seçenek var. İlki, oyuncular Call of Duty serisinden sıkılmış olabilir. İkincisi ise bu seriye dijital ortamdan sahip olmaları, satış grafiklerini düşük gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here