Ana Sayfa İpucu Casper Bios Tuşu

Casper Bios Tuşu

Casper Bios Tuşu hangisi? Casper bilgisayar modellerinde nasıl bios menüsüne giriş yapabiliriz?

-

Kimi zaman format ayarlarının düzenlenmesi, kimi zaman belli başlı güvenlik ayarlarının yapılması, kimi zaman da bazı kilitlerin açılması ya da bileşen ayarlarının düzenlenmesi için Bios menüsüne girmeniz gerekebilir.

Bios menüsüne girmek için genelde aynı yöntemler kullanılır. Fakat genel yapı olarak her ne kadar birçok bilgisayarda aynı şekilde Bios menüsüne giriş yapılıyor olsa da sistemsel farklar olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle giriş sırasında kullanılacak olan tuşlar değişiklik gösterebiliyor. Bu konuda en çok şikayet ise Casper marka bilgisayar kullanıcılarından gelmekte.

Peki, Casper Bios Tuşu hangisi? Modellere göre bir fark söz konusu mu? Dilerseniz Casper kullanıcıları için Bios menüsüne nasıl girileceği konusunda bilgi paylaşımı yapalım.

Ayrıca Bakınız: Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

Casper Bios Tuşu Hangisi?

Bu kısımda iki farklı seçenek karşımıza çıkmakta. Bios tuşu, Nirvana modellerinde “F2” olarak belirlenmiş durumda. Fakat hem seri farkı hem de model farkından dolayı, bazı Casper bilgisayarlarda “F2” tuşunun işe yaramadığını görüyoruz.

Casper Bios Tusu

 

 

Bu modellerde ise “Delete” tuşunu kullanmanız gerekiyor. Yani iki farklı seçeneğiniz var. F2 tuşunu deneyeceksiniz ve olmaması durumunda ise Delete tuşuna yöneleceksiniz.

Ayrıca Bakınız: Modem Arayüz Şifreleri

Casper Bios Menüsüne Nasıl Girilir?

Gelelim Casper bilgisayar kullanıcılar için Bios menüsüne girişin nasıl yapılacağına. Bu kısımda da işlemler oldukça basit.

Casper Bios Tusu

  • Bilgisayarınız açıksa, bilgisayarınızı kapatın. Windows 8 ve üzeri bir işletim sistemi kullanıyorsanız yeniden başlatma yapın.
  • Yeniden başlatma sonrasında Casper logoso gelmeden F2 tuşuna birkaç kez basın.
  • Açılış ekranı gelmeden Bios menüsüne girmesi gerekiyor.
  • Fakat Casper Bios Tuşu farklıysa, bu durumda açılış ekranı karşınıza gelecektir.
  • Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız da bilgisayarı yeniden başlatın ancak bu kez “Delete” tuşunu kullanın.

Her iki tuştan birisi sizi doğrudan Bios menüsüne sokacaktır. Dediğimiz gibi genelde Casper Bios Tuşu için bu iki seçeneğe yer veriliyor.

Genel olarak Nirvana modellerinde en çok kullanılan ise “F2” tuşu. Her iki tuşta işe yaramadıysa ve Bios menüsüne giriş gerçekleştiremediyseniz, bilgisayarınızı modeliyle beraber bize yorum atabilirsiniz.