Almanya Hannover kentinin ev sahipliği yaptığı 16-20 Mart tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Bilgisayar Fuarı CeBIT bitti.

Bu yıl, fuarın ziyaretçi sayısında geçen yıllara oranla yüzde 6 artış yakalandı. Fuarda düzenlenen konferansları ise toplam 100 bin kişi takip etti. CeBIT yetkilileri, bunun yeni bir rekor olduğunu duyurdu.

Almanya’nın Hannover kentinde yılda bir düzenlenen ve bilişim sektöründe dünyanın en büyük ihtisas fuarı unvanını elinde bulunduran Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı’nda sona gelindi. Fuara bu sene 70 ülkeden tam 3300 firma katıldı. Çin’in  partner ülke görevini üstlendiği fuara, bu yıl 221 bin kişi ziyarette bulundu.

Türkiye’nin 6 firma ile katıldığı CeBIT fuarında, bu yıl ziyaretçi rekoru kırıldı. Fuar yetkilileri yaptığı açıklamada, fuarı ziyaret eden kişi oranında yüzde 6 artış saptandığı bildirildi.  Bir çok yeni ürünün sergilendiği fuarda yüze yakın konferans düzenlendi. Bu konferanslara 200 kişi konuşmacı olarak katılım sağlarken, konferansları takip eden kişi sayısının 100 bin dolayında olduğu söylendi.  Yetkililer bu oranında rekor olduğunu açıkladı.
Fuara Türkiye’den HAVELSAN ve TÜRKSAT gibi dev firmalar fuarda boy gösterdi. Her iki firmada fuar boyunca kendi tanıtımlarını ziyaretçilere yaptı.

Fifa 15 Türkiye'de Kapak Yıldızı Belirlendi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here