Cep Telefonları Geçmişten Bugüne Ne Kadar Gelişti?

0
352
Honor View 20 - 3D Kamera Özelliğine Sahip Olabilir!

Cep telefonları günümüzde her ne kadar gelişse’de geçmişten günümüze ne kadar gelişti? merak ediyor musunuz? eğer cevabınız evet ise bu ipucu yardımcı konulu haberimizi okumanızda fayda var.

Günümüzde akıllı cep telefonları her ne kadar hızlansa da eski dönemlerden kalan normal işletim sistemi olmayan cep telefonlarına baktığımızda günümüzdeki cep telefonlarının o kadar fazla geliştiğini iddia edemeyiz.

10 ve 20 yıl öncesinde üretilmiş olan Nokia 3310 sizce günümüzün Sony Xperia Z’sinden ne farkı olabilir ki? elbet aklınıza gelecek olan cevap hiçbir şey olacaktır, ancak maalesef günümüzün cep telefonları eski cep telefonlarına göre tam olarak gelişmiş değil, ilk olarak 3310 modeline baktığımızda batarya süresiyle ve dayanıklılığı ile kullanıcıların dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor, dilerseniz bunun en iyi örneğini yukarıdaki resim ile verelim.

Daha da derine inersek

Hem güvenlik, hem uzun şarj süresi hem de kullanım kolaylığı açısından da anne babalarımızın vazgeçilmezi durumundalar ve bir çok yeni ama basit telefonlardan daha üstün görülmekte. On yıllar geçse de Nokia 3310 ve benzer modelleri konuşuyor olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here