Cep Telefonu Dinlemesi Nasil Anlasilir

Teknolojinin çok gelişmesi bir çok kolaylığı beraberinde getirse de özel hayatlara müdahale imkanını da fazlasıyla artırdı. Bu konuda cep telefonu kullananların en büyük endişelerinden birisi telefonlarının dinlenip dinlenmediği ? Peki cep telefonu dinleniyorsa nasıl anlaşılır?

Günümüzde telefon dinlemenin oldukça farklı yöntemi var. Vereceğimiz tavsiyeler kesin olmasa da olası bir dinlenme durumunun tespitinde size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

  • Yazılım dinlemelerinde telefon genellikle sizin kontrolünüz dışında bir SMS atarak dinleme yapılan sunucuya bilgi gönderir. Bu sebeple ayrıntılı fatura dökümünüzde bilmediğiniz bir numaraya atılan bir SMS görürseniz muhtemelen dinleniyorsunuz.
  • Özellikle ortam dinlemesi yapan yazılımlar telefonun normalden çok daha hızlı sürede sarjını bitirir. Dikkat çekici bir biçimde sarj ömrünüz kısalmışsa telefon dinlemesinden şüphelenebilirsiniz.
  • Konuşma sırasında sesiniz derinden geliyorsa, ya da yankı yapıyorsa dinleniyor olabilirsiniz.
  • Telefonu hiç kullanmadığınız halde telefonunuz ısınıyorsa yine dinleniyor olma ihtimaliniz var.

Dinlendiğinizden şüpheleniyorsanız yapmanız gereken en iyi şey telefonunuza sık sık format atmak. Sıkıcı bir durum olsa da en iyi ve en kesin çözüm yollarından birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here