buyuk ekran karsilastirma

Alacağı cep telefonuna henüz tam karar verememiş olanlar için internette bir çok site üzerinde cep telefonu karşılaştırması yapmak mümkün. Peki bu karşılaştırmalarda fiyatlar haricinde en çok dikkat edilmesi gereken başlıklar neler?

  1. Boyutlar ve ağırlık: Alacağınız telefonun ağırlık ve ölçülerinin sizin için en uygun olanına karar vermeye özen gösterin.
  2. Pil Miktarı: Bataryalarda bir nevi depolama alanı anlamına gelen mAH birimi kullanılır. mAH bitimi ne kadar çoksa pil ömrü o kadar uzun olabilir. Tabi telefonun teknik özellikleri birim zamanda daha fazla enerji tüketebilir.
  3. İşlemci Hızı: Telefon fiyatlarını en çok etkileyen faktörlerden birisidir. Bütün özellikleri aynı olan telefonlar arasında fiyat farkını ortaya çıkaran detaylardan birisidir.
  4. RAM: İşlemci hızında olduğu gibi RAM’de telefonun hızlı çalışması için oldukça önemli. Bu nedenle iki seçenek arasında kaldıysanız RAM’i daha büyük olanı tercih edebilirsiniz.
  5. Ekran Boyutu: Akıllı telefonlarda ekran boyutu da oldukça önemli detaylardan birisi. Yumuk yumuk elleriniz varsa büyük ekran telefonlardan uzak durun.
  6. Hafıza Özellikleri: Telefonun standart hafızası özellikle fazlaca resim ve video çekecek olanlar için önemli bir detay. Ayrıca harici hafıza kartı ile ne kadar daha alan açabileceğinizi değerlendirmenizde göz önünde bulundurun.
  7. Kamera Çözünürlüğü: Çok fazlaca video ve fotoğraf çekecekseniz kamera çözünürlüğünün fazla olmasına dikkat edin. Bunların haricinde bir çok cep telefonu karşılaştırma sitesi, kameranın sahip olduğu fonksiyonları da gösterecektir. Bunları da ayrıca göz önünde bulundurun.

Ayrıca pek çok cep telefonu özellik kıyaslamalarını “karşılaştırma menümüzde bulabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Güzel kriterler paylaşmışsınız teşekkür ederim ama bence en çok dikkat etmemiz gereken kısımlar telefonun özelliklerinin ne kadarına ihtiyaç duyduğumuzdur. Çünkü burada kullanmadığımız pek çok özellik var ve doğal olarak bu özellikler fiyata yansıyor. Örneğin sizin için batarya süresi önemli ise daha düşük seviyeli telefonlara yönelin. Ya da güçlü bir kamera istiyorsanız ona göre parazını bi kenara ayırın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here