Ana SayfaİpucuCep telefonu ve tabletler nasıl temizlenir?

Cep telefonu ve tabletler nasıl temizlenir?

-

Akıllı telefon ve tablet temizliği nasıl yapılır?

Günümüzün en çok kullanılan teknolojik ürünleri arasında tablet ve telefonlar bulunmakta diyebiliriz. Sürekli olarak elimizden bırakmadığımız tablet ve akıllı telefonlar, gün içerisinde belirli miktarda kir toplayarak, normal görünümünü kaybediyor ve daha pis bir görüntüye bürünüyor.

Akıllı telefon veya tabletleri belirli bir süre temizlemezseniz, telefon hem götü bir görünüme sahip olacak, hem de toz gibi gözle görülmeyen şeylerin cihaz içerisine girmesi ile tabletinizin veya akıllı telefonunuzun bozulmasına sebep olacaktır. Bu nedenle bu yazımızda sizlere akıllı telefonlarda veya tabletlerde temizliğin nasıl yapılması gerektiğine dair ipuçları paylaşacağız.

  1. Telefonunuzu veya tabletinizi temizlemeden önce sökülebilen tüm parçaları sökmeniz gerekiyor. Arka kapak, SIM kart, micro SD kart ve telefonunuzun pilini çıkarttıktan sonra, temizlik için bir kaç malzemeye ihtiyacınız olacak.
  2. Parça sökme işlemini tamamladıktan sonra, gerekli malzemeleri edinin. İlk olarak bir cam bezi gerekiyor. Bunu gözlükçülerden isteyerek elde edebilirsiniz. Evde biri gözlük kullanıyorsa mutlaka gözlük kabı içerisinde bu bezden bulunur. İkinci olarak, telefonunuza hasar vermeyecek seviyede yumuşak bir fırçaya ihtiyaç duyacaksınız. Telefonun kıvrak yerlerine sıkışan tozları çıkarmanın tek yolu yumuşak bir fırça olacaktır. Eğer bulamadıysanız, kullanmadığınız bir diş fırçasını (yumuşak olmak şartıyla) bu iş için kullanabilirsiniz.
  3. gözlük beziTelefon temizlerken bilmeniz gereken bir kaç konu var. İlk olarak belirlediğimiz malzemeler dışında telefon temizliğinde herhangi başka bir şey kullanmayın. Özellikle içerisinde alkol ve limon bulunduran ıslak mendil benzeri ürünleri telefondan uzak tutmanız gerekiyor. Aksi taktirde bu maddelerle temas sonucunda telefonunuz aşınacak, rengi gidecektir.
  4. Telefonun iç kısmını yumuşak fırça ile temizledikten sonra çıkardığınız kartları ve bataryayı yerine takarak yerleştirin. Telefonun en son temizleyeceğimiz kısım dış kısım olmalı çünkü önce dış kısmı temizlersek, büyük ihtimalle parmak izleri yine kötü bir görünüm bırakacaktır.
  5. Tüm çıkardıklarımız parçaları taktıktan sonra, cam/gözlük bezi ile telefonun dış kısmını iyice silin. Eğer çıkmayan lekeler varsa, bir kaç damla su ile cam bezini ıslatarak temizleyebilirsiniz. Kesinlikle alkol içeren maddeler ile temizlik yapmayınız.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here