Cep Telefonunun Patlama Sebepleri

Cep telefonlarının patlamaları son zamanlarda gündemde yer edinen olayların başlıcalarından bir tanesidir. Bunun sebepleri de teknoloji devi firmaların araştırma konusu haline geldi. Bu sorunların karşısında çözüm üretmeye çalışan firmalar, müşterilerin bu şikayetlerle kendilerine müracaat etmesini engellemek istiyor.

Cep Telefonun Aşırı Işınmasını Engelleyin

Cep telefonlarının kullanıcı hatalarına karşı hizmet paketleri sunan CepKask’ın yönetim kurulu başkanı Tayfun Gülgeç bu konuda açıklamalarda bulundu. Gülgeç’e göre bu patlamaların baş nedeni olarak sahte ve yan sanayi ürünler kullanılmak olarak değerlendirildi. Bataryalar ve şarj aletleri orijinal olmadığı takdirde; kullanıcıları bir çok sorunlarla karşı karşıya getirip, onları mağdur bir duruma sokuyor. Başlarına gelen böyle olaylardan sonra aynı teknolojik firmadan bir daha ürün almıyorlar.

Telefonların bir diğer patlama sebebi ise; sürekli yüksek sıcaklıkta bulunan ortamlarda bulunmaları. Bununla beraber zamanla telefon pil ömrü giderek düşüyor. En son seviye olarak da patlama olayı gerçekleşiyor. Korunaklı kılıf nedeniyle kendilerini soğutup, daha fazla kendini muhafaza edemeyen telefonlar için sonuç hep aynı şekildedir.

Cep telefonlarınızdan gereksiz uygulamaların da böyle bir soruna nadir olarak da sebep olacağını belirten Gülgeç; ağır ve gereksiz uygulamaları telefonumuzda barındırmamamız gerektiğini söyledi. Mobil aygıtlara fazla yüklenmenin, işlemciyi daha çabuk hızlandıracağı bir gerçek. Böylelikle telefonunuz kendini giderek zorlayacak ve donma işlemleri baş gösterecektir. Bu süreçle karşılaşıyorsanız, telefonunuzdaki programları kontrol edin. Böylelikle daha hızlı çalışan bir telefona sahip olacaksınız ve patlamaların önüne geçmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here