ingilizce-sozluk-android

Akıllı telefonlar ile birçok çeviri uygulaması çeviri işlemlerimizi çok kolaylaştırdı. Fakat internet olmadığı zamanlarda telefonunuzdaki çeviri uygulamalarının çoğu işe yaramıyor. Bu sorun için üretilen Çevirimdışı Sözlük ile internet olmadığı durumlarda da çeviri işleminizi yapabilirsiniz. Telefonunuza en çok kullanılan sözcüklerin veritabanı yüklenerek telefonunuz üzerinden çeviri sağlamış oluyorsunuz. İngilizce sözlük ihtiyacınızın olduğu durumlarda internetiniz yoksa Çevirimdışı Sözlük işinize mutlaka yarayacaktır.

Android markette ücretsiz olarak bulabileceğiniz bu uygulama hemen hemen her kelimeyi içeren bir akademik kullanıma uygun sözlük kıvamındadır. İlk indirmede wifi kullanarak uygulamayı indirmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü veritabanını telefona aktarırken önemli ölçüde veri aktarımı olacağı için gsm internet paketinizi tüketebilir.

Uygulamanın diğer bir güzelliği reklamsız olması. Ayrıca sd kartınıza da kurulumda herhangi bir sıkıntı çıkartmıyor. Uygulamayı indirdikten sonra veritabanına kelimelerin çevirileri de ekleyebilirsiniz. Veri paketinde olmayan kelimeleri tek tek kaydedip kullanabilirsiniz.

Mutlaka işinize yarayacak bu sözlüğü malesef sadece Android’de bulabiliyorsunuz. Şimdilik IOS‘ta yok.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.