Google Chrome ve bildiğimiz her tarayıcının kendine özel bazı eklentiler vardır. Firmalar tarayıcıların daha iyi çalışması için bu eklentileri günceller ve piyasaya sunar. Piyasata düştükten sonra birkaç gün içinde tüm illegal ve legal download sitelerinede düşmüş olur. Her ne kadar download sitelerinden bu eklentileri indirmek pek zararlı olasada, son zamanlarda bazı hacker grupları internet tarayıcısının sahipleri aracılığı ile piyasaya çıkarılan bu eklentilerin içine giriyor ve kodlamalarında değişiklik yapabiliyorlar.

chrome logoYapılan bu değişiklikler sonucu istedikleri gibi bizim bazı bilgilerimizi öğreniyor ve bizim üzerimizden aylık binlerce lira reklamlardan kazanç elde edebiliyorlar. Chrome hem bu dolandırıcıları kendi tarayıcılarından kovmak hemde kendi firma adının lekelenmemesi için çözüm arayışlarına girmiş durumda ve ilk çözüm geliyor….

Google Chrome Mobil Kullanıcısı 1 Milyonu Geçti !

Google Chrome internet tarayıcılarını artık hiçbir siteden indiremeyeceğiz sadece Chrome Web Mağazalarında bulabileceğiz ve internet sitelerindeki download linkleride engellenecektir. Yapılan bu çalışma bazı kişiler tarafından hoşnutsuz karşılansada Chrome gayet başarılı bir iş yapmış durumda. Yapılan bu güncellemeler ile artık eklentiler daha güvenli ve daha iyi iş yapabilir durumda olacaklar.

Ayrıca bu yapacaklarını Google Chrome blog sayfasında açıklıyan firma sahipleri ek olarak NPAPI uygulama ve eklentilerini eylül ayı sonuna kadar Chrome Web Mağazasından tamamen kaldırıcaklarını ve yıl sonunda eklenti sahibi ile yapılan ortaklığa verdikleri hem maddi hemde manevi tüm desteğin çekileceğini belirttiler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here