Ana Sayfa İpucu Chrome Gizli Sekme Geçmişi Görmenin Yolları

Chrome Gizli Sekme Geçmişi Görmenin Yolları

Gizlilik için bazen Chrome Gizli Pencereden yararlanabilirsiniz. Ancak yanlışlıkla kapatılan sekmeyi bir daha bulamazsınız. Bundan Gizli Sekme Geçmişi görmenin bir yolunu sizlere resimli olarak tanıttık. İşte detaylar...

-

Chrome’un Gizli Sekme sini kullanmanın tüm amacı, tarama etkinliğinizin izini bırakmamasıdır. Gizli Sekmeleri, baskın nedenlerden dolayı veya bir güvenlik önlemi olarak kullanıyor olsanız da, bazen tarama geçmişini kısa vadede tutmanız mantıklı olur.

Bunu yapmanın bir yolu, kullandığınız tüm sekmeleri açık tutmak ve böylece geri düğmesine basmaya devam etmektir. Diğer bir seçenek de, bir Chrome eklentisi olan Off The Record History kullanmaktır. Etkinleştirildiğinde, bu uzantı, gizli oturumlarınız için göz atma geçmişini korur.

Uzantının amacı, gizli tarayıcı penceresi açıkken yalnızca tarihin korunmasını sağlamasıdır. Bir kere kapattığınızda geçmişiniz silinir. Tarayıcıyı kapatmadan önce gizli geçmişinizi uzantıdan el ile de silebilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki, sadece geçmişi Gizli Sekme açıkken görebilirsiniz. Bunu dışarı aktaramazsınız.

Off The Record History Nasıl Kullanılır?

Uzantıyı kullanmak ve Chrome Web Mağazası’ndan yüklemek için yukarıda verdiğimiz bağlantıyı kullanın. Sonra normal bir tarayıcı sekmesi açın, chrome://extensions yazın ve Enter’a basın.

Chrome Gizli Sekme Geçmişi Görmenin Yolları
Off The Record History Nasıl Kullanılır?

Bu kısa metin, sizi uzantı ayarları sayfasına götürür. Şimdi, Off The Record History adresine ilerleyin ve Ayrıntıları seçin. Burada Gizli Modda İzin Ver seçeneğini görene kadar sayfayı aşağı kaydırın. Orada bulunan anahtarı aktif edin.

Chrome Gizli Sekme Geçmişi Görmenin Yolları
Off The Record History Nasıl Kullanılır? – 2

Şimdi gizli bir pencere açın ve internette gezinmeye başlayın. Sekmeleri serbestçe kapatabilirsiniz ve bir sayfa bulmanız gerekiyorsa daha önce uzantının simgesini tıklayın. Varsayılan olarak, açılan pencerede yakın zamanda kapattığınız sekmeleri gösterir.

Chrome Gizli Sekme Geçmişi Görmenin Yolları

Ancak daha da öncesinde ziyaret ettiğiniz bir siteye ulaşmak için, yapmanız gereken şey, ikinci seçenek olan Full History kısmına tıklamak olacak. Orada daha öncesinde ziyaret ettiğiniz bütün sitelerin bir listesini görebilirsiniz.

Chrome Gizli Sekme Geçmişi Görmenin Yolları

Uzantının geçmişini manuel olarak silmek istiyorsanız, uzantının simgesini tıklayın ve ardından açılır pencerenin sağ üst köşesindeki çöp kutusu simgesini tıklayın.

Nadiren Off The Record History uzantısını kullanmak isteyenler, yine chrome://extensions bölümü üzerinden aktif edilen anahtarı devre dışı bırakabilir. Bunu sürekli olarak kullanabilirsiniz.

Gizli Pencere’de yer alan göz atma geçmişinizin kısa vadeli bir kaydını her zaman tutmak istemeyebilirsiniz, ancak kullanışlı olduğu anlar da vardır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...