Google Chrome

Google’ın web tarayıcısı servisi olarak kullanılan Chrome, yeni bir eklenti ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Şimdilik sadece masaüstü bilgisayarlarda kullanıma sunulacak olan Google Veri Tasarrufu adlı kurulum, kota dostu bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekecek.

Chrome’dan Veri Dostu Eklenti

Google Chrome
Chrome, kota dostu bi eklentiyle karşımızda

İnternet platformuna girişi yapabilmek için yoğun bir rağbet ile karşılaşılan tarayıcılardan olan Google Chrome, yakın zamanda çıkardığı eklenti beraberinde kota dostu bir kimliğe bürünebilecek. Google’ın mobil Chrome tarayıcısına sunduğu dahili bir özellik olarak öne çıkan veri sıkıştırma uygulaması, artık masaüstü bilgisayarlarda da görülebilecek seçenekler arasındaki yerini alıyor. Ancak var olan bu özellik, dahili olmadığı için bir eklentiyi tarayıcınıza dahil etmeniz gerekebiliyor. Henüz beta aşamasında olarak kendisini göstermeye çalışan Google Veri Tasarrufu eklentisi kurulduğundan itibaren, kotayı aşma olanağınız daha zor bir kimliğe bürünecek.

Veri Tasarrufu Uygulaması Nasıl Çalışıyor

Google’ın veri tasarrufu sağlayan uygulaması, web sunucularını sıkıştırarak, sizlerle buluşturuyor. Bu sayede deha az kota harcama imkanıyla karşılaşmış oluyorsunuz. Kısa süre içerisinde yayınlanmasına rağmen yaklaşık 7 bin kullanıcıya hizmet sağlayan bu uygulama sayesinde sınırlı internet kullanıcıları, kotayı aşma sorunuyla karşı karşıya gelmeyecek.

Gizli moda fayda sağlayacak olan bu eklentiyi, aktif bir biçimde kullanabilmek için eklenti ayarlarını aktif hale getirmeniz gerekiyor. Etkinleştirdiğinizden sonra Google, hangi sayfalarda gezindiğinizi de bilecek noktada bulunacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.