Ana Sayfa İpucu Connected2.me Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

Connected2.me Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

Can sıkıcı bağlantı sorunlarından biri olan Connected2.me Bağlantı Sorunu nedeniyle uygulamayı kullanmak mümkün olmuyor. Peki bu bağlantı sorununu nasıl çözebiliriz?

-

Connected2.me, son dönem sohbet uygulamalarının örneklerinden bir tanesi. Uygulama genel kullanım itibariyle çok mantıklı değil gibi dursa da binlerce kullanıcısı var. Sistemi oldukça basit olan uygulamada, amacınız yeni arkadaşlıklar kurmak. Anonim olarak sohbetlere katılabiliyor ve yeni arkadaşlıklar kurabiliyorsunuz. Uygulama popüler olmasına popüler ve bu yönüyle çok kullanılıyor ama birkaç güncellemedir çok sık yaşanan bir sorun var. Bu sorun Connected2.me bağlantı sorunu.

Genelde güncellemeleri yaptıktan sonra çıkan sorunda, mesajlaşmak pek mümkün olmuyor çünkü uygulama doğru bir şekilde çalışmıyor. Oluşan bir hata doğru bir şekilde mesajlaşmanın önüne geçilmesine neden oluyor. Dilerseniz bu sorunun nasıl çözüleceğinden ve tam olarak ne olduğundan daha detaylı konuşalım.

İlginizi Çekebilir: EBA TV Giriş Şifresi Alma

Connected2.me Bağlantı Sorunu Nasıl Oluşuyor? Ne Gibi Bir Sorun Oluyor?

Sorun, başta belirtildiği gibi uygulamanın doğru bir şekilde kullanılmasının önüne geçiyor. Yani uygulamayı doğru bir şekilde kullanamıyorsunuz. Standart bir şekilde Connected2.me uygulamasını açıyorsunuz. Bir mesaj göndermek ya da bir sohbet başlatmak istiyorsunuz. Mesaj göndermek ya da sohbet başlatmak istediğiniz zaman, çok uzun bir süre gönderim yapılmaya çalışılıyor.

Fakat bu gönderim bir türlü gerçekleştirilemiyor. Bağlantı kurulması aşamasında sorun yaşandığı için uzun süre bağlantı kurulamıyor ve neticesinde de Connected2.me bağlantı sorunu uyarısı alınıyor. Bağlantı sorunu uyarısı aldığınız zaman yapabileceğiniz birçok şey yok. Çünkü sorun sürekli olarak tekrar etmekte.

Uygulamadan çıkış yapıp yeniden uygulamaya girmeyi deneyebilirsiniz ki birçok kullanıcı bunu gerçekleştirerek sorunun çözülmesini sağlıyor. Ama yine de bağlantı hatası almaya devam ediyorsanız, bu durumda yazımıza hoş geldiniz demek istiyorum çünkü çözüm önerilerine geçiş yapacağız.

İlginizi Çekebilir: Google Çeviri VS Yandex Çeviri: Hangisi Daha İyi?

Connected2.me Bağlantı Sorunu Nasıl Çözülür?

Bunun için kayıtlara geçmiş olan çok fazla bir çözüm önerisi yok. Ardı ardına deneyebileceğiniz onlarca çözüm önerisi veremeyeceğiz. Ama yine de vereceğimiz çözümlerin işinizi görmeye yetecek olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha önce biz de bu çözümleri denedik ve çalıştığını gördük.

Connected2.me baglanti sorunu

1.Bağlantı Değiştirme İşlemi

Bu sorun büyük bir olasılıkla bağlantı kaynaklı olarak yaşanıyor. İnternet bağlantısında oluşan bir sorun, uygulamaya da erişmenizi engelliyor. Böyle bir sıkıntı yaşandığı zaman ilk olarak bağlantılarınızı kontrol etmeniz de yarar var. Yapmanız gereken mobil veri bağlantısındaysanız, bunu kapatmak.

 • Telefonunuzu önce uçak moduna alın. Tüm bağlantıların kesilmesini sağlayın.
 • Telefonu uçak modundan çıkarın ve mobil veri bağlantısını açmayın.
 • Direkt olarak Wi-Fi bağlantısını açın.
 • Connected2.me uygulamasını başlatın ve bir kez daha deneyin. Eğer sorun çözülecek olursa yeniden Wi-Fi ağını kapatıp ardından ise mobil veri bağlantısına geri dönüş yapabilirsiniz.
Connected2.me baglanti sorunu

2.Uygulamanın Kaldırılması

Sorun her ne kadar bir bağlantı yani veri sorunu gibi gözüküyor olsa da aslında öyle olmayabilir. Connected2.me güncelleme aldığında bu sıkıntı çok fazla yaşanıyor.

Gelen güncellemeler sistem dosyalarında bozulmaya neden olabiliyor ve uygulama bağlantı hatası vermeye başlıyor. En iyisi uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi olacak ki silme işleminde de tamamen kaldırma yapmanız da yarar var. Hiçbir dosyanın kalmamış olması gerekiyor.

Connected2.me baglanti sorunu

3.VPN Kullanımı

Bazen bağlantınız sıfırlansa ve uygulamayı yeniden yükleseniz bile Connected2.me bağlantı sorunu almaya devam edersiniz. Bu durumda VPN uygulamaları ile bağlantınızı değiştirip uygulamayı kullanmayı deneyebilirsiniz.

 • SecurityKISS Tunnel VPN uygulamasını indirin.
 • Connected2.me uygulamasından tamamen çıkın.
 • Sonrasında VPN’i açın ve “Change Server” alanına tıklayın.
 • Buradan da “Almanya” sunucularını ya da ABD sunucularını seçin.
 • Sonrasında “Connect” diyerek VPN bağlantısının kurulmasını sağlayın.
 • Şimdi Connected2.me uygulamasını yeniden başlatın ve bir kez daha mesaj atmayı deneyin.
 • Hata almamanız lazım. Diyelim ki hata almaya devam ettiniz. Bu durumda da yapacağınız şey bir kez daha VPN uygulamasına girmek ve server adresinin yeniden değiştirilmesini sağlamak olacaktır.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Web Nedir? – WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Connected2.me bağlantı sorunu bu 3 basit yöntemle çözüme kavuşturulabilir. Yine de sorun alıyor ve bir türlü uygulamaya bağlanamıyorsanız, yorum atın ve biz de sorunu sizin için değerlendirelim.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

En İyi Elektrikli Scooterlar 2020

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin...

Samsung 55RU7300 İncelemesi

Samsung 55RU7300 akıllı TV, Samsung'un fiyat performans ürünleri arasında yer alan bir televizyon modeli. Günümüz akıllı TV fiyatları düşünülecek olursa, özelliklerine göre...

Hi-LEVEL 43HL670 İncelemesi

Televizyon alacaksınız ama bunun çok pahalı, son model bir cihaz olmasını istemiyorsunuz. Bir yandan yeni teknolojileri az çok destekleyecek bir yandan da...

Apple Watch SE Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Apple bügün yeni nesil Apple Watch 6 serisinin yanı sıra daha uygun fiyatlı Watch SE'yi de tanıttı. Watch SE, Watch 5 serisi...

Apple, Yarın iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’ü Piyasaya Sürecek!

Apple, iOS 14 güncellemesini yarın 16 Eylül'de yani yarın, iPhone 6s ve üzeri sürümler için yayınlayacak. Bunun yanı sıra Apple, diğer işletim...