counter 1

Counter Strike oyunu için bir harita geliştiren şimdilik bilinmeyen bir kullanıcı Atatürk yerine ‘Atahürg’ yazarak yırtık posterleri oyunun içine koydu. Kısa süre içerisinde ise Türk kullanıcılar haritayı fark edince şikayetler yağdı ve harita Steam’den kaldırıldı.

Oyun severlerin vazgeçmedikleri ve Dünyaca ünlü olan Counter Strike oyunu için harita geliştiren bir kullanıcı, kinini Türkiye’nin  sokaklarına benzetmeye çalıştığı bir harita çizerek içerisine de Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK‘ ün soyadının olduğu ancak ‘Atahürg’ olarak adlandırdığı kalpaklı resmin altına yazdı ve internete koydu.

counter

Yukarıdaki resimde de göründüğü gibi haritada ara sokaklarda duvarda yapıştırılmış ve yırtıldığı görülen söz konusu  poster dikkat çekiyor. Görüldüğü gibi posterin altında ‘Atahürg’ yazıyor.

Harita Valve şirketinin Steam platformu üzerinden dünya geneli oyun severlerin kullanımına sunuldu. Online olarak siteye girip durumu fark eden Türk kullanıcılar haritayı ve posteri görüp hemen site yönetimine şikayet ettiler. Akabinde dün akşam yayına giren ve çirkin ifadelerin yer aldığı harita bugün yayından kaldırıldı.

Ancak oyun bölümünü satın alan kullanıcılar çirkin ifadelerin yer aldığı haritayı hala oynayabiliyorlar.

Sosyal medyada yayılan haberlere göre haritayı geliştiren kişilerin Rus olduğu ifade ediliyor.

Cepkolik olarak milli değerlerimize ne şekilde olursa olsun hakaretvari yazı veya resim ekleyen tüm kişileri kınıyor ve …………….artık gerisini size bırakıyoruz. (Lütfen yorum yazmayınız,düşünmeniz kafi…)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here