Ana SayfaİncelemeCut The Rope İnceleme

Cut The Rope İnceleme

-

Şeker düşkünü şirin uzaylı Om-Nom’ı hatırladınız mı? Herkesin oynayabileceği oyun yapısı, eğlenceli bulmacalarıyla uzun süre oyuncuları tatlılığıyla ekranlara bağlayan Om-Nom geri döndü. Bu sefer işin içine zaman yolculuğunu ve birçok yeni oyun elementini de ekleyerek…

Cut the Rope serisinin iPhone ekranını kullanmaya birazcık dahi aşina olan herkesin oynayabileceği bir tarzı olduğunu neredeyse biliyoruz. Seri; tatlılıkla yoğrulmuş şeker canavarı Om-Nom’ı ve grafikleri, hemen öğreneceğiniz kontrolleri ve çözerken eğleneceğiniz bulmacalarıyla özellikle iOS platformunda büyük bir üne sahip. Birkaç yıllık aradan sonra ise seri yeni oyunuyla, ki Time Travel ekiyle dahi ilgimi çekmeyi başardı, temelini koruyup çok daha eğlenceli olarak App Store’da yerini aldı.

Cut the Rope’da bölümleri geçmenin kuralı basit: Şekeri Om-Nom’a ulaştır. Oyununun ana temasının zaman yolculuğu olması dolayısıyla artık şekerlere özlemle ve kendisine şekeri getiremediğinizde hayatının amacını kaybetmiş gibi bakan iki tane Om-Nom’ınız var.

Biri geçmişe giden Om-Nom; diğeri ise bölümün temasına göre Antik Yunan, Orta Çağ, korsan gemisinde vb. yaşayan Om-Nom’ın ataları. Her bir zaman diliminin kendine has oyun elementleri var. Korsan gemisi bölümlerinde dokunulduğunda patlayan mayınları kullanmanız gerekirken, Taş Devri’nde zamanı manipüle edeceksiniz.

Bulmacalar, tek bir hamleyle bitirilebilecek seviyede başlayıp, ilerledikçe gerçekten bir şeyler başardığınızı hissettirecek zorluk seviyesine ulaşıyor. Asıl amaç her bölümde bulunan üç yıldızı birden toplamak olduğundan kimi bölümlerde zamanlamanızın çok iyi olması gerekirken kimisinde ise doğru hamleleri art arda yapmanız gerekiyor. Ama sakın korkmayın, istediğiniz zaman istediğiniz bölümü tekrar tekrar oynayabiliyorsunuz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here