Bitcoin

Microsoft, Windows uygulama mağazasında bundan sonra Bitcoin’ li satışlara müsaade etmeyecek…

Birkaç yıl önce sanal para olarak adını duyuran ve en karlı yatırım aracı olarak ismi telaffuz edilen, Microsoft’un dijital para birimi Bitcoin yavaş yavaş tedavülden kalkacak gibi. Bitcoin Microsoft Firmasının çeşitli dağıtım platformlarında kullanılmasına izin verdiği para birimiydi ancak Microsoft’un internet sitesinde yeni ortaya çıkan bir sayfa, firmanın artık Bitcoin kullanımını desteklemeyeceğini belirtmekte. Kısacası Microsoft Store artık Bitcoin kabul etmiyor; artık Microsoft hesabınıza Bitcoin tanımlaması yapamıyorsunuz. 

Bitcoin

Microsoft her ne kadar yeni sayfasında pek fazla detaya girmemiş olsada, sayfayı ilk olarak fark eden bir kullanıcılar ise, Microsoft‘un “Bitcoin temelli satın alımların mağazada çok az olmasından dolayı” bu kararı aldığını ve bu yüzden de Bitcoin desteğini kaldırdığını düşünüyorlar. Microsoft hesabında halen Bitcoin hesabı tanımlamış olan kişiler ise bu varlıklarını bazı satın alımlar için harcayabilecekler ancak hesaplarında bulunan miktardan başka yeni Bitcoin tanımlamaları yapamayacaklar.

first-bitcoin

 

Bitcoin, Dünya’nın en popüler dijital para birimlerinden biri olarak tarihe geçse de, yakın zamanda gerçekleşen olaylarda görüldüğü gibi eski ilgi azalmış durumda. Ocak ayında hazırlanan rapora göre ki ABD hükumeti desteği ile hazırlanmıştı; Bitcoin para biriminin korsanlığı koruma yeteneğinin çeşitli “karşıt grupları” destekleyebileceğini söylemekteyken, daha sonra yapılan bir başka araştırmada ise bu konuda bazı kararsızlıkların bulunduğu belirtildi…

техно2 гот

Elinizde Bitcoin var ise harcamanız en mantıklısı gibi görünüyor. lakin yarın sanal tedavülden kalkarsa işe yaramayan bonus gibi elinizde patlar. Bakar bakar üzülür, pişmanlık duyarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here