Ana SayfaTeknoloji HaberleriDikkat! Telefonlarınız Patlayabilir

Dikkat! Telefonlarınız Patlayabilir

-

Cepkask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, genelde yaz aylarında fazla ısınmadan ve aşırı yoğun kullanımdan dolayı telefonlarınız patlayabilir, diyerek uyarıda bulundu.

Telefonların patlaması ile ilgili üzücü haberler uzun zamandır yok. Bu durum ne kadar iyi olsa da yinede önlemimizi elden bırakmamamız gerekiyor. Her an telefonla konuşurken veya oyun oynarken hatta cebimizdeyken bile patlayabilir. Cepkask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, cep telefonu kullanıcıları için önemli tavsiyelerde bulundu.

Sık sık ‘Cep telefonum haddinden fazla ısınıyor’, ‘Kendi kendine kapandı, ekranım donuyor’ gibi şikayetler aldıklarını söyleyen Gülgeç, buna en büyük sebep olarak yüksek ısıları gösterdi. Sıcak havalar bir yana, kullanılan kılıfların da telefonların ısısını haddinden fazla yükselttiğini belirten Gülgeç, “Devamlı yüksek ısıya maruz kalan ve sentetik hammadde ile imal edilmiş cep telefonlarının ana kartları bu ısı sebebiyle rahatlıkla deforme olabilir. Yüksek ısıya maruz kalan ve korunaklı kılıf sebebiyle kendini soğutamayan cep telefonunda zamanla deformasyonlar başlayabilir, ana kart ve pil üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bu olumsuz etkinin uzun süre sürmesi durumunda cep telefonunun pili patlayabilir veya yanabilir” şeklinde konuştu.

32563

Kullanmadığınız uygulamaları kapatın

Arka planda çalışan uygulamalarımız telefonun çalışma yükünü arttırarak ısınmaya yol açıyor. Örneğin cihazınız ile fotoğraf çekiyorsunuz ancak arkaplanda 8-10 adet uygulama açık. Facebook, Twitter, Swarm ve dahası bunlar ısınmaya yol açtığı için tedbiri elimizden bırakmamak için arka plandaki uygulamaları sürekli kontrol edip kapatmalıyız.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here