Magic Band

Akıllı aksesuar dönemine eğlence sektöründe öncü olan bir kuruluş daha katıldı. Disney, Magic Band adını verdiği bileklikleri, diğerlerinin aksine farklı bir işlevinden faydalanmak için kullanarak, sadece Disney World içinde aktif olmasını sağlayacak. Disney World’u ziyaret eden kişilere gezi sırasında verilen bu bileklikler sayesinde yanında taşıması gereken unsuru bu bileklik sayesinde sürekli olarak yanında bulundurabiliyor. Bu yüzden ziyaretçilerin gezileri daha aktif bir noktaya bürünebiliyor.

Magic Band ile Disney World’u Tam Anlamıyla Keşfedeceksiniz

Magic Band
Birden fazla renk seçeneği ile karşımıza çıkan bu bileklik; kişisel bilgilerinizi de içererek; Disney World’da alışveriş yapmanızı sağlayacak bir değerlendirme olarak görülebilecek. Bilekliği alırken de daha güvenli bir alışveriş ortamı hazırlamak için 4 haneli bir şifre de sizlere verilecektir.

Magic Band aksesuarlarında yer alan isminiz sebebiyle; Disney World’de yer alan animatörler ve çalışanlar size isminizle hitap edecek. Daha önce rezerve ettiğiniz masaya oturduğunuz takdirde siparişiniz, gerekli yerlere giderek, fazla bekleme durumuyla da karşılaşmayacak ve zaman kaybına maruz kalmayacaksınız. Bütün bunları gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey kapıda bilekliği okutmak olacaktır.

İçerisinde RFID (Radyo frekansı ile tanımlama) barındıran Magic Band aksesuarına yüklü bir yatırım yapan Disney; 1 milyar dolarlık bir harcamayla bu tür işlemi hayata geçirdiği söyleniyor.

Teknolojinin sonu yok :) Siz neler düşünüyorsunuz lütfen yorum alanından düşüncelerinizi paylaşın.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here