Ana Sayfa Otomobil Dodge, NASCAR'a Dönmeyi Düşünüyor

Dodge, NASCAR’a Dönmeyi Düşünüyor

-

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) grubu 2012 yılında ekonomik nedenlerle spor branşlarından ayrılmıştı. FCA’nın 2009 yılından bu yana CEO görevini üstlenen Sergio Marchionne bu 4 Aralıkta yaptığı açıklamayla NASCAR’a dönüşün sinyallerini verdi.

Dodge NASCAR’a Dönüyor

Marchionne bu Pazar gününde Daytona Uluslararası Pisti’ndeki Ferrari Challenge World Finals yarışlarındaydı. (Ferrari, FCA grubuna dahil.) Kendisine “Dodge, NASCAR’a dönmeyi düşünüyor mu?” sorusu sorulduğunda oldukça iyimser bir yanıt veren Sergio Marchionne, NASCAR’ın üst düzey yetkililerinden Jim France ile bu konu hakkında bir görüşme yaptıklarını da açıkladı.

2009’da alınan kararla, 2012’de resmen NASCAR macerasını sonlandıran Dodge’un son yarışını Penske Racing takımı yapmıştı.

“Dodge Ekonomik Olarak Sıkıntıdaydı”

Marchionne 2009’da alınan bu kararın sebebinin kendisi olduğunu söyledi ve işin başına geçtiklerinde şirketin iflas eşiğinde olup NASCAR faturalarını ödemekte zorluk çektiğini belirtti. Şu anda ise çok daha farklı bir yerde olduklarını da konuşmasına ekledi.

Sezonun final yarışlarından önce NASCAR’ın bir başka üst düzey yetkilisi Brian France, yakın zamanda Homestead’da yaptığı konuşmayla yeni görüşmeler yapıldığını ancak daha kamuoyuna bildirmek için erken olduğunu söylemişti.

Sergio Marchionne dönüş için gerekli hazırlıklar yapıldığını söyledi. Böylelikle Dodge için NASCAR heyecanı yakın zamanda yeniden başlayacak.

Bizi Youtube'ta takip et!

Önceki İçerikSpotify’a Yeni Rakip!
Sonraki İçerikGalaxy S8 ve Çift Kamera

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...